Bitmeyen Süreçler ve Muhatapları | Gazi TV

Bitmeyen Süreçler ve Muhatapları

Bu haber 24 Şubat 2013 - 23:52 'de eklendi ve 2 views kez görüntülendi.
Bitmeyen Süreçler ve Muhatapları

Sitemiz köşe yazarlarından usta kalem Gazimiz Sn. Savaş YÜCEL’in köşe yazısını sizler için yayımlıyoruz.

 

Ben de dahil, tüm Türk Halkının, Şehit Ailelerinin ve Gazilerin beklentisi;

Tabi ki, terörün bir an önce bitmesi ve akan kanın durdurulması, başka Mehmetçiklerin – Polislerin Şehit – Gazi olmaması ve ayrıca masum vatandaşlarımızın zarar görmemesidir.

FAKAT Burada dikkat edilmesi gereken enönemli husus;

Bu kanın durdurulması adına da olsa, devlet hiç bir konuda ve hiç bir şekilde bdp, terörist başı ve ekibi ile muhatap olmamalıdır.

Bu muhatabiyet; terörü ve destekçilerini meşru kılar.

Bu kadar senedir verilen mücadeleyi, Türkiye Cumhuriyeti ve bizler açısından hukuksuz kılarken, karşı tarafın elini güçlendireceği gibi, hem tavizlerin sonu gelmez hem de uluslararası arena da bölücülerin elini kuvvetlendirir.

Hükümet; Etkinleştirilmiş pişmanlık yasası, Habur süreci, Açılım süreci, Oslo süreci ve hemen peşinden İmralı süreci diyerek;

İnsanlık ve bebek katili apo ve yandaşları ile muhatap olmakta ve biz şehit ailesi ve gazileri hiçe sayıp, hassasiyetlerimizi göz ardı etmeye devam etmektedir.

Kesinlikle altını çizerek söylüyorum; terörün bitmesi yolunda hükümetin kullandığı yöntem ve aldığı muhataplar yanlıştır.

Ben şahsen; çözümün İmralı’dan, bdp den ya da kuzey Irak’tan geçtiğine inanmıyorum.

Bu arada, her ne kadar camiamızın tamamını temsil etmese de, ediyormuş gibi lanse edilen ve basında yer verilen bazı cırtlak seslerin, camiamız adına ve geneli temsil ediyormuşçasına konuşmasını ve algılanmasını doğru bulmuyorum.

Hepimiz, terörün bitmesini istemekle beraber, muhatapların ve izlenen yolun yanlış olduğunun farkındayken, yönlendirilmiş bazı grup ve kişilerin, bizleri temsil etmediğinin tüm kamuoyu tarafından bilinmesi gerekmektedir.

Bu kanın durdurulması adına da olsa, biz şehit aileleri ve gazilerin hassasiyetleri göz ardı edilerek;

Bdp’nin, pkknın ve özellikle İmralı’daki bebek katilinin muhatap alınması, terör ve destekçilerine taviz üzerine taviz verilmesi yanlıştır. Her ne hikmetse bu yanlışta ısrar edilmektedir.

Verilen bu tavizler, bizleri derinden üzmekte, ayrıca devlete ve adalete olan güvenimizi sarsmaktadır.

Ayrıca gelinen bu noktada, camiamızı temsil ettiği düşünülen, sözde bazı grup – dernek ve yöneticilerinin;

Etkinleştirilmiş pişmanlık yasası, Habur süreci, Açılım süreci, Oslo süreci ve hemen peşinden İmralı süreçleri yaşanırken tamamen sessiz ve duyarsız kalması, görmedim – duymadım – bilmiyorum tavrı içinde olup, resmen 3 maymunu oynaması da, camiamız ve  bizler adına büyük talihsizliktir.

Şayet terör bitecek ve kanayan yaraya bir çözüm bulunulacaksa;

Biz şehit aileleri ve gazilerin hassasiyetleri ve olayın diğer tarafı olduğu asla unutulmamalı,  gerekli adımlar öyle atılmalıdır. Birinci dereceden muhatap olarak, kesinlikle ve her konuda görüşümüz, rızamız ve onayımız alınmalıdır…

 

Gazi Savaş Yücel

Yorumlar

Yorumlar