Bitlis’teki Şehit Ve Gaziler Derneği’nden Gazetecilere Plake

Bitlis’teki Şehit Ve Gaziler Derneği’nden Gazetecilere Plake

09/01/2013 0 Yazar: Gaziler Net
Bitlis’teki Şehit Ve Gaziler Derneği’nden Gazetecilere Plake

Bitlis’te faaliyet gösteren Şehit ve Gazileri Derneği Başkanlığı ilde görev yapan basın mensuplarına plaket takdim etti.

 

Dernek Başkanı Seyfettin Apak, dernek binasına davet edip ikramlarda bulunduğu basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günlerini kutladı.


Dernekte binasında düzenlenen plaket töreninde konuşan Bitlis Vali Yardımcısı Akif Pektaş, kamuoyunun bilgilendirilmesi anlamında, gazetecilerin can siperane bir faaliyet gösterdiğini söyledi. 


Pektaş, “Bu anlamlı günde ilimizde Bitlis Şehit Aileleri ve Gazileri Koruma Derneği’nin, böylesine güzel bir harekete öncülük etmesi bizi mutlu etti. Biz de burada bulunmaktan son derece mutluyuz. Bu vesileyle tüm dünyadaki ve ilimizde görev yapan basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutluyorum” dedi. 


Dernek Başkanı Seyfettin Apak ise, derneğe her zaman maddi ve manevi anlamda desteklerini esirgemeyen ve her zaman yanlarında olan basın mensuplarına teşekkür etti. 


Apak, “Derneğimizde çalışan araştırma görevleri, basın mensuplarına bir plaket takdimi programı düzenledi. Bu arkadaşlarımız 1 yıl boyunca kentte faal olarak çalışan basın mensuplarına, böyle bir program yapmayı uygun gördü. Bu vesileyle dernek olarak tüm dünyadaki ve ilimizdeki basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutluyoruz” diye konuştu. 


Konuşmaların ardından Anadolu Ajansı Bitlis Büro temsilcisi Berin Arslan’a, Doğan Haber Ajansı temsilcisi Özcan Çiriş’e, İhlas Haber Ajansı temsilcisi Vahit Olcay’a, Şark Gazetesi çalışanı İsmail İçyer’e ve Bitlis Tv Müdürü Faruk Özvural’a plaket verildi. 


Yorumlar

Yorumlar