Bitlis Şehit Aileleri Derneği Muş Şehit Aileleri Dernek Başk | Gazi TV

Bitlis Şehit Aileleri Derneği Muş Şehit Aileleri Dernek Başk

Bu haber 20 Kasım 2013 - 17:20 'de eklendi ve 0 views kez görüntülendi.
Bitlis Şehit Aileleri Derneği Muş Şehit Aileleri Dernek Başk

Bitlis Şehit Aileleri Derneği Başkanı Seyfettin APAK, Başkan Yardımcısı Önder AKKAYA ve Dernek Proje Sorumlusu Kerim APAK Muş Şehit Aileleri Derneği Başkanı Felemez SİNCEM’i Muşta iş yerinde ziyaret etti.

Bitlis Şehit Aileleri Derneği Başkanı Seyfettin APAK Doğu Anadolu Bölgesinde bulunan tüm Şehit Aileleri ve Gazilere yönelik kurulan sivil toplum kuruluşları ile görüştükleri ve bu bölgelerde yaşayan şehit aileleri ve gazilerin sıkıntıları ve talepleri ile ilgili neler yapılabileceğini istişare ederek, Bölgesel sıkıntıları rapor halinde ilgili bakanlıklara bildirdikleri, gerçekten batı bölgelerimizde şehit ailelerimiz ve gazilerimiz rahatlıkla kullandıkları haklarını ve saygınlıklarını bu bölgede kullanamadıklarını bundan çok rahatsızlık duyduklarını kısmen de  olsa devlet desteği olmasa ailelerimiz çok zor durumda kalacağını çıkan yasa ve yönetmenliklerin kontrolü ve denetimi noktasında veya bilgilendirme kısmında ailelere ulaşma kısmında ciddi sıkıntılar yaşanmaktadır. mevcut sıkıntıların giderilmesi için bölgedeki ve Türkiye’deki  Şehit Aileleri ve Gazilere yönelik sivil toplum kuruluşları birlik içerisinde çalışma yapmaları gerekmektedir. dedi


Muş Şehit Aileleri Derneği Başkanı Felemez SİNCEM  Muş ilinde Şehit Aileleri ve Gazilerin Sıkıntılarını Dinlemek için Bitlis’ten gelen dernek başkanı Seyfettin APAK’ın ziyaretinden memnuniyet duyduğunu kendisiyle hasbıhal ettiklerini. Bölge’deki ailelerin zor şartlarla karşı karşıya kaldıklarını,  geçmişte yaşadıkları zorlukları ve sıkıntıları  unutmadıkları onun için geleceğe temkinli baktıklarını. Muş Derneği olarak tüm Türkiye’deki camiamız için çeşitli çalışmalar yaptıklarını muş ilinde Şehit aileleri ve Gazilere yönelik sosyal tesis kurmak istediklerini dile getirdi.


Bitlis Şehit Aileleri Derneği heyeti akabinde  Muş Ülkü Ocaklarının düzenlediği Milli Birlik Gecesi Programına katılarak bu gecede konser veren Sanatçı Ali KANIK ve Ozan ÇERKEZOLU ile bir araya gelerek konser sonrası Muş ilinden ayrıldılar.

 

 

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar