Bitlis Şehit Aileleri Derneği Malazgirt Zaferinin 942.Yıl Dö | Gazi TV

Bitlis Şehit Aileleri Derneği Malazgirt Zaferinin 942.Yıl Dö

Bu haber 27 Ağustos 2013 - 17:43 'de eklendi ve 2 views kez görüntülendi.
Bitlis Şehit Aileleri Derneği Malazgirt Zaferinin 942.Yıl Dö

Türklerin Anadolu ‘ya girişini sağlayan Malazgirt Zaferi’nin 942. yıl dönümü kutlamaları çerçevesinde Van, Ağrı, Erzurum, Diyarbakır , Batman, Bitlis başta olmak üzere farklı illerden binlerce kişi katıldığı, kutlama bu yıl 1071 yerine “Alparslan” adı taşıdığı alanda gerçekleştirildi. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın organizasyonunda gerçekleştirildi.

Derneğimiz Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim üyeleri ile İl ve İlçelere de bulunan Şehit ve Gazi yakınları ile birlikte tören alanına katıldı. Sayın Seyfettin Apak; Şehit aileleri ve gazilerimiz olarak  büyük kumandan Sultan Alparslan ve askerlerini unutmadıkları ve o manevi havayı teneffüs etmek amacıyla atalarımızın ecdadımızın bu topraklar için binlerce şehit ve gazi vererek bu topraklara girdikleri ve bu tarihten itibaren sürekli bu toprakları korumak için binlerce şehit ve gazi verildiğimiz. Bu gün ruhlarını yat eğitimiz büyük komutanlar ve askerlerinden büyük bir güç alıyoruz.  Bu gün bir olma günüdür. Birliğimiz ve beraberliğimizi tarihimizden gelen manevi güçten alıyoruz. Bu topraklarda birlik ve beraberlik içinde yaşamımızı ve eski güçlü dönemlerimizi kazanmamızı istemeyenler çok fazla olduğunun bilinci içerisinde olunması gerekmektedir. Rabbim bu tür düşünceler içinde olan kişi ve kişilere fırsat vermesin. İslam harcıyla yoğrulmuş yüreklerimizi daima diri uyanık ve birlik içinde kardeşlik içinde kılmayı nasip eylemesin. Dileğinde bulunuldu.

 

 

Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Sultan Alparslan ve şehitler anısına Kuran-ı Kerim okundu. İl Müftüsü Recep Uzun’un yaptığı dua ardından Malazgirt Kaymakamı Abdullah Atakan Atasoy, Muş Valisi Vedat Büyükersoy ve Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ile Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç birer konuşma yaptı.

 

 

Bitlis Şehit Aileleri olarak Başata Şehitlerimizi, Gazilerimiz, Sultan Alparslan ve askerlerini ile bu millete ve vatana hizmet eden bütün komutanlarımızı rahmetle anar. Bu gün burada bu kutlamalarının yapılmasında başta Sayın Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’a ve tüm emeği geçenlere Teşekkür ediyoruz.

 

 

Yorumlar

Yorumlar