Bitlis Şehit Aileleri Derneği İle Bitlis Belediyesi Ortak İf | Gazi TV

Bitlis Şehit Aileleri Derneği İle Bitlis Belediyesi Ortak İf

Bu haber 01 Ağustos 2013 - 21:12 'de eklendi ve 0 views kez görüntülendi.
Bitlis Şehit Aileleri Derneği İle Bitlis Belediyesi Ortak İf

Vali Veysel Yurdakul, Bitlis Belediyesi ve Şehit Aileleri derneğinin ortaklaşa düzenledikleri iftar programına katıldı

                İtfaiye Müdürlüğü bahçesinde gerçekleşen iftar yemeğine Vali Veysel Yurdakul, Belediye Başkanı Fehmi Alaydın, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Halil Şen, AK Parti İl Başkanı Fatih Kadirioğlu, İl Emniyet Müdür Yardımcısı ile Şube Müdürleri, İl Defterdarı Yusuf BALCI, İl Dernekler Müdürü Hasan TEKİN, İl Planlama ve Koordinasyon Müdürü Ahmet ŞAHİN,  Valilik Şube Müdürleri, Sivil tolum temsilcileri, Bitlis Şehit Aileleri Derneği Başkanı Seyfettin Apak ve Yönetim kururlu  ile çok sayıda şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları katıldı. 
İftar Programına ev sahipliğini yapan dernek başkanı Seyfettin APAK ” Bitlis il ve ilçelerinde ikamet eden Şehit Aileleri, Gazi ve Gazi Yakınlarını fırsat buldukça çeşitli faaliyetler münasebetiyle bir araya getirmek birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek için elimizden gelen gayreti yapmaya çalışmaktayız. Öncelikle Tüm Türkiye deki Şehit Ailelerinin, Gazilerimizin Ramazanlarını buradan tebrik ediyorum. İftar programımız münasebetiyle bizleri kırmayıp buraya kadar teşrif eden başta Sayın Valimize, Belediye Başkanımıza, Komutanlarımıza, Kamu kurum ve kuruluş Amirlerimize, Sivil toplum Temsilcilerine, basın mensuplarımıza ve bütün şehit ailelerimiz ile gazi ve gazi yakınlarımıza hoş geldiniz derken Başta Aziz Şehitlerimize ve Ebediyete intikal etmiş Gazilerimize Allah Rahmet eylesin diyor geride kalan gazilerimizi de saygıyla anıyorum bizimle olmanızdan onurluyuz Bitlis Şehit Aileleri Derneği ile Bitlis Belediyemizin ortak iftar Programına hoş geldiniz diyorum ” Dedi.
Burada konuşan Bitlis Belediye Başkanı Fehmi Alaydın, “Şehit Aileleri Derneği Başkanımızın gayretiyle bu akşam burada hepimiz iftar yemeğinde buluştuk. Belediye olarak yapılacak her türlü faaliyetin yanındayız. Ramazan ayı paylaşma ayı, gönüllerin açıldığı bir aydır. Ramazan ayının feyzi hepimizin üzerine olsun. Tüm şehit ailelerine, gazilere ve gazi yakınlarına bir kez daha hoş geldiniz diyorum” diye konuştu.
Bitlis Valisi Veysel Yurdakul ise, Ramazan sofrasında hep birlikte olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, “Yüce yaratandan bu birlikteliği ebediyen daim etmesini diliyorum. Özelikle şehitlerimizin geride bıraktıkları yakınlarıyla burada buluşmak anlatılmaz bir duygu. Onlar makamların en yükseğine erişmişlerdir. Acılar paylaştıkça azalıyor, mutluluklar paylaştıkça çoğalıyor” dedi.
Sosyal etkinliklerden ötürü Belediye Başkanı Fehmi Alaydın’a teşekkür eden Vali Yurdakul, “Belediye Başkanımızı yaptığı tüm sosyal faaliyetler için kutluyorum. Ramazan çadırını görüyoruz, her akşam değişik menülerle değişik sanatçılar ve programlarla karşınıza çıkıyorlar. Bir kez daha başkanımızı sosyal belediyecilikte ulaştığı noktadan dolayı kutluyor ve devamını diliyorum. Ben, tüm vatandaşlarımızın şimdiden gelecek olan Kadir Gecesi ve Ramazan Bayramı’nı kutluyorum” şeklinde konuştu.


Programın sonuna doğru İl Jandarma Alay Komutanı Albay Halil Şen, Şehit Aileleri Derneği adına Bitlis Belediye Başkanı Fehmi Alaydın’a plaket takdim etti.

Yorumlar

Yorumlar