Bitlis Cumhuriyet Başsavcısına Ziyaret

Bitlis Cumhuriyet Başsavcısına Ziyaret

05/09/2013 0 Yazar: Gaziler Net
Bitlis Cumhuriyet Başsavcısına Ziyaret

Bitlis Şehit Aileleri Derneği ve Memur-Sen Bitlis Şubesi Beraber Bitlis Başsavcılığına Ziyarette bulundu.

Bitlis Şehit Aileleri Derneği ve Bitlis Memur-Sen İl Başkanlığı İlimize Yeni Atanan Cumhuriyet Başsavcı Sayın Murat ÖZCAN’ı Makamında ziyaret etti.


                Sayın  Cumhuriyet Başsavcı Murat ÖZCAN ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken. Dernek Başkanından il genelindeki Şehit Aileleri ve Gazilerimizle ilgili genel bilgileri aldı, Sayın APAK Bitlis ve Doğu ve Güney doğu Bölgesi olarak en çok sıkıntı yaşadıkları konuların başında resmi nikahsız şehit eşlerinin resmiyete tanınmamaları ve Şehit eşlerine tanınan hakların hiç birinden yararlanmadıklarını bazı şehit eşlerinin öz çocuklarına mahkeme kararı ile vasi olarak atandıkları dile getirdi, Doğu ve Güney doğu bölgesi olarak bundan son derece rahatsız oldukları Bitlis Şehit Aileleri Derneği olarak bu konularda sürekli ilgili bakanlıklara raporlar düzenleyerek sıkıntıları dile getirdikleri ve aile sosyal politikalar bakanlığı ile bu konu ile ilgili çalışmalar yapma içerisinde olduklarını bunun içinde yargı mercisine büyük bir görev düştüğü dile getirdi. Cumhuriyet Başsavcı ÖZCAN konuya binaen emsal nitelikle kararların olduğunu ve bu mağduriyetlerin giderilmesi adına ailelere ve derneğe yardımcı olacaklarını bildirdi.  Memur-Sen Bitlis Şube Başkanı İsmet ALCA ve Başkan Yardımcısı Rasim OĞUR il genelindeki üyeleriyle ilgili bilgiler verdiler.

 

              Dernek Yönetim Kurulu ve  Şehit aileleri ve Gazi yakınlarının katıldığı görüşme samimi ve güzel bir ortamda gerçekleşti. karşılıklı olarak hasbıhale edildi. Şehit  Aileleri yeni görevinde Başsavcıya  başarılı ve mutlu olması dilediler.

Yorumlar

Yorumlar