Bir Eser Bırakmak | Gazi TV

Bir Eser Bırakmak

Bu haber 05 Nisan 2013 - 12:06 'de eklendi ve 4 views kez görüntülendi.
Bir Eser Bırakmak

Sitemiz köşe yazarların Sn. Ali TOPALOĞLU’nun Cuma gününe özel yazmış olduğu köşe yazısını sizler için yayımlıyoruz.

Bir önceki  yazımızda “Aslında Bütün Hayat Şerefli Bir Ölüm İçindir” demiştik. Evet bu büyük bir meziyet ve hayli de uğraş gerektiren  bir akibet olmalı. Zira milli şairimizin ifadesiyle:

“İnsan ölünce ondan kalır eseri,

Nihayet bir eşek öldü mü ondan da semeri.”

Yani insan bu dünyadan ahirete  irtihal ederken bir ”eser“ bırakmak zorunda, ya da  bir “semer”… İşte semer yerine eser bırakmak isteyenlerin derdi olsa gerek “Şerefli Bir Ölüm.”

Muhakkak şerefli bir ölüm için şerefli bir hayat yaşamak lazım. Çünkü sevgili Peygamberimiz  “ Nasıl yaşarsanız öyle ölürsünüz, nasıl ölürseniz öyle kalkarsınız” demekle insanın ardında bırakacağı şan ve şerefin kimseye son anda bahşedilen bir lütuf değil; Aksine bir emek , gerektiğinde feda edebilme, vazgeçebilme ve bu uğurda can bile verebilme fedakarlığının  karşılığı olduğunu nasihat etmektedir bizlere.

Bu memleketin varlığı, birliği ve bekası için mücadele ederken gazilik şerefine nail olabilmek ne büyük bir saadet..Bu uğurda  şehadet makamına erişmek ne büyük bir izzet ne büyük bir şereftir.

Hele bu uğurda ki mücadele İnançsız, Marksist, Ateist bir topluluğa karşı Din-i İslam-ı Mubin içinse  siz bu izzet ve şerefe bir misli daha paye verebilirsiniz.

İşte bu ahval ve şerait içinde bir insan bundan daha büyük bir eser bırakabilir mi?

Bu memleketi idare eden zevata buradan seslensem  beni duyarlar mı? Sanmam ama siyasi ihtiras ve ikbal kaygısıyla yanlış bir hesabın içindelerse şayet, ben buradan naçizane safımı belli edeyim. Zira hiç kimse seçtiği insanların yaptığı yanlıştan dolayı Huzur-u İlahide  ben bu işten mesul değilim deyip sıyrılabileceğini sanmasın

Semer değil de eser bırakanlardan olmak dileğiyle;

Vesselam !

Yorumlar

Yorumlar