Bilgi sahibi olunmadan fikir sahibi olunur mu?

Bilgi sahibi olunmadan fikir sahibi olunur mu?

20/12/2013 0 Yazar: Gaziler Net
Bilgi sahibi olunmadan fikir sahibi olunur mu?

Sitemiz köşe yazarlarından Gazimiz Sn. Mustafa Selim DALDAL’ın köşe yazısını sizler için yayımlıyoruz.

Son yapılan zam ile birlikte camiamız içinde bir takım yanlış anlaşılmalar olduğu kanaatindeyim.

 

 

Kimsenin kimsenin aldığı maaşta ve yapılan zamda gözü yok. Devlet gazisine, malülüne, şehit yakınına maalesef yine ayrımcılık yaparak bakmış ve bir kesim arkadaşlarımız bir nebze olsun memnun olurken diğer kesim yine mağdur olarak kalmıştır.

 

 

Sitede yapılan yorumlardan okuduğum kadarı ile bazı arkadaşlarımız rütbeli askeri personel ile polis memuru arkadaşlarımızın EMSAL MAAŞ aldığını savunmakta ve %25 zammın bu kesime yapılmamasının haklı olduğunu savunmaktadırlar. 

 

 

“Bilgi sahibi olunmadan fikir sahibi olunmaz” düsturu ile hareket ederek yorumlar yapılsa birbirimizi incitecek ve kıracak olaylardan da kaçınmış oluruz.

 

 

3713 Terörle Mücadele Kanunu kapsamı dışında şehadete eren şehitlerimizin yakınları veya malül olan askeri rütbeli personel ile polis memurlarının HİÇBİRİSİNİN  KİRA YARDIMI-EMSAL MAAŞ gibi hakları mevcut değildir.

 

 

Bu gün gelinen durumda 5434/45. Maddeden malül olan bir polis memuru veya rütbeli askeri personelin maaşı 1400-1500 T.L arasında kalmış ve bu madde kapsamındaki arkadaşlarımız maalesef hem üzülmüş hem de mağdur durumda kalmışlardır.

 

 

Rütbeli askeri personel ve polis memuru arkadaşlarımıza çağrım şudur;

 

 

Gerek siteler, gerekse sosyal medya üzerinden yapacağımız haykırışlarımız maalesef ses getirmeyecektir. Parmaklar misali bir araya gelerek yumruk olursak bir şey yapma şansımızın artacağı bir gerçektir.

 

 

Hep birlikte gücü yeten arkadaşlarımızla birlikte Ankara’ya gitmemiz ve Devlet büyüklerimizden randevu alarak sorunu birinci ağızdan anlatmamız halinde çözüm üretileceğine inancım tamdır. Çekeceğimiz fakslar veya mailler ne yazıkki ya programın spam klasöründe ya da çöp kutularında makus talihlerini yaşacaktır.

 

 

Gelin birlik olalım ve Ankara’ya gidip hakkımızı arayalım, sorunlarımızı dile getirelim.

 

 

Gazi Mustafa Selim DALDAL

İrtibat: https://www.facebook.com/messages/mustafaselimmsd

<BGSOUND src="http://www.gazihaber.com/yeni/limon3.mp3" loop=infinite>

Yorumlar

Yorumlar