Bedelli Askerlik Gelirleri Nereye Harcanmalı? | Gazi TV

SON DAKİKA

Bedelli Askerlik Gelirleri Nereye Harcanmalı?

Bu haber 18 Temmuz 2012 - 20:42 'de eklendi ve 0 views kez görüntülendi.

Bedelli Askerlik Gelirleri Nereye Harcanmalı?

Sn. Başbakanımız bedelli askerlik çıkmadan önce parti grup toplantısında ““Kanun tasarısına koyduğumuz bir madde ile bedelli askerlik uygulamasından elde edilecek gelirin şehit yakınlarına, gazilere, özürlülere, muhtaç erbaş ve er aileleri ile Türk Silahlı Kuvvetleri’ne, Jandarma Genel Komutanlığı’na, Sahil Güvenlik Komutanlığı’na ve Emniyet Hizmetleri sınıfına mensup vazife malullerine yönelik soysal hizmet faaliyetlerine aktarıyoruz. Hatta milli bütçeden özürlülere yönelik ayırdığımız rakam ki bu rakamı da artık bu fona ayırmak suretiyle burayı da daha da güçlendirmiş olacağız” demişti.

      Ancak son günlerde basında çıkan haberlerde buradan elde edilen gelirin Şehitliklerin yapımına harcanacağını duymaktayız. Normalde Devletin zaten yapması gereken bir faaliyetin maddi kaynağını bedelliden elde edilen gelire bağlanması anlaşılacak gibi değildir. 


     Sitemizde gerçekleştirdiğimi anketimize 103 kişi katılım sağlamış olup, %87 oranla “Kesinlikle karşıyım, Şehitliklerin bakımı Devletin görevi zaten Şehitliklerin bakımı, bu paranın Şehit Aileleri ve Gazilere ayrılması gerekiyor.” şıkkı işaretlenmiştir.


     Şehit Aileleri ve Gazilerin bu beklentilerine yanıt verilmelidir.

     

ANKET
Bedellinin Parasının Şehitlik Yapımında Kullanılmasını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
Kararsızım, olabilir de, olmayabilir de…
 
% 4 – 4 kişi
Kesinlikle karşıyım, Şehitliklerin bakımı Devletin görevi zaten Şehitliklerin bakımı, bu paranın Şehit Aileleri ve Gazilere ayrılması gerekiyor.
 
% 87 – 90 kişi
Olumlu buluyorum, güzel bir uygulama olacağını düşünüyorum.
 
% 9 – 9 kişi

 

 

Yorumlar

Yorumlar