Başvuru İçin Uygulama Yönetmeliği mi Beklenmeli? | Gazi TV

Başvuru İçin Uygulama Yönetmeliği mi Beklenmeli?

Bu haber 02 Ağustos 2013 - 19:30 'de eklendi ve 0 views kez görüntülendi.
Başvuru İçin Uygulama Yönetmeliği mi Beklenmeli?

İş hakkı kapsamında yapılacak başvurularda 4 ay içerisinde çıkarılacak olan uygulama yönetmeliğinin yürürlüğe girmesini neden beklemeliyiz?

   Uygulama yönetmeliği çıkarılmadan, başvuru usul ve esasları netleşmeden yapılacak başvurulara işlem yapılabilmesi ya da atamaların yapılması mümkün değildir. Başvurular alınsa bile ön başvuru şeklinde alınarak neticelendirilmesi için uygulama yönetmeliğinin çıkması her halukarda beklenecektir. Geçtiğimiz yıl Şehit ailelerine ilk defa 2. iş hakkını tanıyan yasal düzenleme sonrası Kaymakamlıklar ön başvuruları alsalar da, atamaların başlaması ve işlem yapılması ancak uygulama yönetmeliğinin yürürlüğe girmesi ile başlamıştır.

 

   Yeni dönemde “kura sistemi” getirildiğinden daha önce başvurmuş olmanın hiçbir avantajı olmayacağını değerlendiriyoruz. Uygulama yönetmeliği çıktıktan sonra hemen müracaatınızı yapabilirsiniz. 

 

   Bu kapsamda iş hakkı kapsamında başvuru yapacak kardeşlerimiz şimdi müracaat etseler de, uygulama yönetmeliği yürürlüğe girdikten sonra müracaat etseler de değişen bir şey olmayacaktır. Bunun yanında İçişleri Bakanlığının önümüzdeki günlerde ön başvuru şeklinde başvuruların alınmasına ilişkin olarak Valilik ve Kaymakamlıklara genelge göndermesi halinde sitemizden gerekli bilgilendirmeyi yapacağız. Saygılarımızla.

Yorumlar

Yorumlar