Başbakana mektup, Kimsesizlerin kimi olur musunuz ?‏ | Gazi TV

SON DAKİKA

Başbakana mektup, Kimsesizlerin kimi olur musunuz ?‏

Bu haber 21 Temmuz 2012 - 10:49 'de eklendi ve 0 views kez görüntülendi.

Başbakana mektup, Kimsesizlerin kimi olur musunuz ?‏

Sitemiz köşe yazarlarından Ordu Vazife Malulü Sn. Rafet KELEŞ’in “Başbakana mektup, Kimsesizlerin kimi olur musunuz ?‏” başlıklı köşe yazısını sizler için yayımlıyoruz.

Sayın Başbakanım,

 

Seçim akşamı yaptığınız konuşmada herkesin başbakanı olduğunuzu,herkesi kucaklayacağınızı söylediniz. Ezilenin,mağdurun,garibanın yanında olacağınızı söylediniz,kimsesizlerin kimi olacağız demiştiniz ya. Biz Ordu Vazife Malülleriyiz. Siz kimsiniz derseniz bizler bu vatanın bölünmez bütünlüğü uğruna canlarını vermeye yemin etmiş,ama kaza sonucu yaralanarak sakat kalmış askerleriz. Kimimiz yanlışlıkla arkadaşı tarafından vuruldu,kimisi mayına bastı,kimimiz trafik kazasında yaralanıp sakat kaldı.Sizin için nasıl olduğumu önemli, yoksa sakat kaldığı mı ? Kimimiz doğudaydı, kimimiz batıda, kuzeyde yada güneyde, Rize’de ya da Siirtte, Hakkari’de,Izmir veya Antalya ne fark eder,nerde sakatlandığımı önemli,yoksa sakat kaldığımı ? 

 

    

 

     Bir çoğumuzun evi yok,işi yok,aramızda çalışamayacak derecede sakat olanda var,sürekli çalışmasına engel olan ve sık sık nükseden rahatsızlığı olanlarda var. Hemen hepimizin ömür boyu kullanmak zorunda kaldığı ilaçlar da var,ömür boyu protez kullananda ve bu ilaçların,protezlerin parasıda bizden kesiliyor,hepimizin borcu var,bu sebepten dolayı ailesinin temeli sarsılıp yuvası dağılanda var,yuvası çatırdayanda.

   

    Bizler,vatan için verilen görevi yerine getirirken hayatımızı kaybettik veya yaralanıp sakat kaldık. Uğruna hayatımızı,uzuvlarımızı kaybettiğimiz devletimiz bizleri Gazi saymadı,bu sıfatı çok gördü. 

 

   

 

     Bizlere,20 li yaşlarımızdayken,60 yaşında birikimini yapmış,düzenini kurmuş insan muamelesi yaptılar. Oysa biz hayatımızın henüz başındaydık. Hemen hiç birimiz birikim yapmaya,hayatımızı düzenlemeye fırsat bulamamıştık.

 

     

 

     Şu an mecliste şehit ve gazilerle ilgili bir tasarı var ve bu tasarıda bizlerin mağduriyetini giderebilecek doğru düzgün bir şey yok. Bu yüzden size yazmak istedim.

 

    

 

      Bizler Ordu Vazife Malülleriyiz,bizi kimse dinlemiyor,derdimizi kimselere anlatamıyoruz. Bürokratlar,milletvekilleri bizi görmüyor,duymuyor,sanırsınız ki sakat kalan,kör,sağır biz değil onlar. Tek şanssızlığımız terörist kurşunu ile değil,kaza sonucu yaralanıp sakat kalmamız. Sizce bu dışlanmamızı,Gazi olmamızı engelleyen bir sebep mi ? Yeni kanunla kaza sonucu yaralanıp sakat kalan siviller bile Gazilik hakları verilirken,bizlerin günahı ne ?

 

    

 

      Sayın başbakanım, hani demiştiniz ya ” kimsesizlerin kimi olacağız ” diye,biz o kimsesizleriz işte,son çaremiz,umudumuz sizsiniz. Lütfen daha fazla mağdur etmeyin bizleri,hak ettiğimizi düşündüğümüz haklardan daha fazla mahrum etmeyin bizi. Istekleriniz çokmu derseniz sadece 8-10 madde ve bunlarda abartılacak kadar büyük şeylerde yok. Toplam sayımız ise herhalde 20 bin civarındadır. Lütfen mağduriyetlerimizi giderin ve yıllardır çektiğimiz sıkıntılara,acılara son verin.

  

      Saygılarımla

 

 

 

     Rafet Keleş

 

     Ordu Vazife Malülü

Yorumlar

Yorumlar