Barış Harekatı

Barış Harekatı

20/07/2013 0 Yazar: Gaziler Net
Barış Harekatı

Harp Malulü Gazimiz Sn. Hilmi KABASAKALLAR’ın yazısını sizler için yayımlıyoruz.

   Bu gün 20 Temmuz 2013 Barış harekatının yapıldığı 20Temmuz 1974 gününden bu güne kadar tam 39 yıl geçmiş…

 

   O gün de yine böyle bir cumartesi gününe denk gelmişti. Orada yaşayan soydaşlarımızın feryatlarını duyan ve Makarios’u deviren cunta tarafından hepsinin katliama uğrayacağını öngören zamanın hükümeti ve Başbakan Bülent Ecevit tarafından “Ayşe tatile çıksın” parolası ile Mutlu Barış harekatı başlamış ve soydaşlarımız büyük bir katliamdan kurtarılmıştır. Orada Vatan için Türklük için Mukaddes dinimiz için canlarını, gözlerini kırpmadan bir an olsun geri durmadan veren aziz Şehit arkadaşlarımı saygı ile yad ediyor hatıraları önünde saygı ile eğiliyorum.

 

   Benim gibi Harp Malulü Gazi ve Muharip Gazi olmuş arkadaşlarıma da sağlıklı uzun ömürler diliyorum. Yaşasın Türkiye, Yaşasın Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti!

    

   Bu yazıyı yazmaya karar vermemin ilk sebebi Barış Harekâtının 39.yıl dönümünü anmak ve kutlamak.

 

   Diğer bir sebebi ise beni yıllardır her sene iki kere üzen ve bu kadar da egoistlik, bencillik olamaz dedirten yaşananlar.

 

   Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde bulunan Şehit Aileleri derneği 20 Temmuz Barış Harekatı Törenlerine ve Kasım ayında yapılan Cumhuriyet Bayramı törenlerine katılmaları için, T. Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Genel Merkezinden sekiz veya on kişilik isim listeleri ister.( Has bel Kader 39 yıl içinde bu listelere ben de girme şerefine nail olmuş idim.) gel gör ki Genel Merkez bu listelere ya bir kişi ya da iki kişi Barış harekatı ile ilgili isim yazar, bir veya iki kişi de ilk defa gidecek vazife malulü veya malul Gazi yazar, geriye kalan kişiler ise Genel Başkan dahil kaçar defa gittiklerini belki de kendileri bile unutmuşlardır.

 

   Bu seneki katılımları da dün akşam (19.07.2013) BRT televizyonunda protokol ziyaretleri gösteriliyordu. İçlerinde harekatta Şehit olan bir arkadaşımızın yakını vardı. İçlerinde daha önce defaatla katılan kişiler yine mevcuttu…

 

   Üç dört gün önceki bir yazısında Genel merkez ikinci Başkanı, hiçte hak etmediği ve öyle bir düşüncesinin asla olmadığını tanıdığım çok kısa bir zamanda adım gibi bildiğim Sayın Hamit Yıldızı makam ve mevkii peşinde koşmakla itham ediyordu. İnsan önce çuvaldızı kendine iğneyi başkasına batırmalı veya önce herkes kendi kapısının önünü süpürmeli.

 

    Allaha Emanet Olun.

 

                                                                                                          Harp Malulu Gazi

                                                                                                   Kom Er.Hilmi Kabasakallar

 

 

Yorumlar

Yorumlar