Balcı Hüseyin Amca | Gazi TV

Balcı Hüseyin Amca

Bu haber 01 Ağustos 2013 - 5:29 'de eklendi ve 1 views kez görüntülendi.
Balcı Hüseyin Amca

Sitemiz köşe yazarlarından Gazimiz Sn. Aşkın POLAT’ın köşe yazısına taşıdığı röportajı sizler için yayımlıyoruz.

BALCI HÜSEYİN AMCA


Değerli Dostlar Balıkesir Ayvalıktaki Rehabilitasyon merkezine yıllardır gidiyorum adı Rehabilitasyon merkezi ama Gazilerin çoğuna göre bir tatil kampı burada birçok gaziyle ve halkla tanıştık güzel dostluklar kurduk. Bunlardan biride Değerli büyüğümüz Hüseyin KURTUL kendisine ben balcı amca diyorum şimdi onu sizlere tanıtacağım. Hüseyin amca Balıkesir Balya doğumlu Ayvalıkta bulunan Sosyal Hizmetler Ali bey çocuk esirgeme yuvasından emekli eşi Nazmiye teyzede öyle 2003 yılında buradan emekli olan Hüseyin amca baba mesleği olan arıcılık mesleğiyle uğraşıyor, daha sonra zeytinlikler alarak hobi olarak ta bu işe başlamış, her sene Ayvalığa gittiğimizde yanına uğrarız haftanın birkaç günü semt pazarlarında tezgahını açar, bu senede diğer yılar olduğu gibi biz gazileri birkaç kere evine davet etti ve ege insanının o eşsiz misafirperverliğini gösterdi. Ömrümüzde yemediğimiz kadar balı beklide birkaç saatte yedik ve kendisiyle vedalaşıp ayrıldık tabi devamlı telefonda da görüşüyoruz onunla yaptığımız sohbetleri ve röportajları yayınlayacağıma söz verdiğimiz için bunu yayınlıyoruz.

 

Kendisi senede yaklaşık 300 kg bal üretiyor Gömeç, Ayvalık ve Kaz dağlarında kovanlarını gezdiriyor ve ballarını hiçbir firmaya toptan olarak vermiyor ve kimsenin de balını satmıyor ömrümüzde yediğimiz en lezzetli ballar Hüseyin amcanın ballarıydı. Çiçek, balı, çam balı, bahar balı denilen yayla balı, tabi ki petek balı da vardı ,bununla beraber arısütünü ilk defa orada gördüm polen le ve balla karıştırıldığında çocuklar için çok faydalı,ayrıca kozak bölgesi denilen toplam 17 köy den oluşan meşhur kozak üzümlerinden yapılan pekmezi de Hüseyin amca satıyor,yaklaşık yılda bir ton da zeytinyağı imal ediyor gerçekten çok kaliteli 0,5 ve 0,6 dizem değerinde bir yağ Ayvalığa giden arkadaşların Hüseyin amcamızı ziyaret etmesini istiyoruz kaliteli bal , arı sütünü,orijinal katkısız bir zeytinyağını ,ve tadına ender rastlanan bir üzüm pekmezini ondan almalısınız. Hüseyin amcanın mesajını yayınlıyorum:

Şehitlik ve Gazilikle alakalı konuştuğumuzda Hüseyin amca çok duygusallaştı onlar vatanları için canlarını ortaya koydu kim ne yaparsa yapsın onlar için çok şey yapmış olmaz onlar başımızın tacıdır. Şehitler in yeri cennettir, Gazilerimiz gözbebeğimizdir, Şehit Ailelerine başsağlığı diliyorum, Gazilerime sağlıklı ve huzurlu günler diliyorum, pkk ve uzantılarına destek verenleri onlara cesaret verenleri açılım denen saçmalık uğruna terör örgütünü cesaretlendirenleri esefle kınıyorum tüm Şehit Ailelerinin Gazilerin ve Ailelerinin Ramazan bayramını en içten dileklerimle kutlarken sağlıklı, mutlu ve güzel günler dilerim.

 

 

Ayvalığa geldiğinizde burada da bir eviniz var unutmayın sizi ağırlamaktan şeref duyarım diyen ve 3 senedir aynı fiyattan bal ve zeytinyağlarından satın aldığımız Hüseyin amcamıza teşekkür ederim. Bize nefis kahveler yapan Nazmiye teyzeye de selamlarımızı yolluyoruz. Rehabilitasyon merkezinin tam karşısında oturan Hüseyin amcamızın adresini ve telefon numarasını yayınlıyorum. Yeni Mahalle. Çakabey Mahallesi No:37 Ayvalık…Rehabilitasyon Merkezi nizamiye kapsının tam karşısında yaklaşık 200 metre mesafede oturuyor. GSM: 0536.881.31.63.Hüseyin KURTUL.

Yorumlar

Yorumlar