Bakan Mecliste Soruları Yanıtladı | Gazi TV

SON DAKİKA

Bakan Mecliste Soruları Yanıtladı

Bu haber 07 Mart 2012 - 22:08 'de eklendi ve 0 views kez görüntülendi.

Bakan Mecliste Soruları Yanıtladı

TBMM’nin 07.03.2012 tarihli oturumunda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sn. Fatma ŞAHİN, MHP Milletvekili Sn. Alim IŞIK’ın yapılması planlanan kanun tasarısı ile ilgili sorusunu yanıtladı.

TBMM’nin 07.03.2012 tatihli oturumunda MHP Kütahya Milletvekili Sn. Alim IŞIK, Sn. Bakan’a aşağıdaki soruyu yöneltti;

 

Sayın Bakan, özellikle son dört yıldır Hükûmetin değişik bakanları ve Sayın Başbakan tarafından şehit ve gazi ailelerine ikinci bir iş istihdamı konusunda verilen sözler ne aşamadadır? Şu anda Bakanlık olarak sizin de kamuoyuna yaptığınız açıklamalar doğrultusunda iş bekleyen şehit ve gazi ailelerine nasıl bir müjde vermeyi düşünüyorsunuz?”

 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sn. Fatma ŞAHİN Sn. IŞIK’ın sorusuna cevaben; “Şehit yakınları ve gazilerle ilgili gelen bir sorumuz vardı. Burada şehit yakınlarıyla ilgili, Başbakan Yardımcımızın Başkanlığında beş bakanlığımız beraber bir çalışma yaptık. Özellikle şehit yakınları ve derneklerle, vakıflarla yaptığımız çalışmada onların talepleri doğrultusunda birçok düzenlemeyi hayata geçirecek bir taslağı oluşturduk. İkinci istihdamın da içinde olduğu, birçok sağlık hizmetlerinin güçlendirildiği, ulaşılabilirlikle ilgili sorunların çözüldüğü, muhtaçlık belgesinin aranmadığı, birçok sorunun çözüldüğü bir taslak şu anda çalışıldı. Sayın Başbakanımıza şu anda taslağı anlatacak aşamaya geldik, ona vereceğimiz bilgiler doğrultusunda Sayın Başbakanımızın bunu halkımıza anlatacağı şekilde, hızlı bir şekilde bir on beş yirmi gün içerisinde süreci tamamlayacağımızı da ifade etmek istiyorum.” yanıtını verdi.

 

Gazihaber.com olarak bu konuda gösterdiği hassasiyetten ötürü Sn. Alim IŞIK’a teşekkür maili atmıştık. Kendisine buradan da bütün Şehit yakını, Gaziler ve Ordu Vazife Malulü kardeşlerimizin merakla beklediği kanun tasarısı ile ilgili bilgi edinmemize vesile olduğu için teşekkür ediyoruz.

 


Yorumlar

Yorumlar