İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bafra Şubesi Yönetiminden Gazi Nuri Ünal’ın Mesajı

Son güncelleme tarihi

Bafra Şubesi Yönetiminden Gazi Nuri Ünal’ın Mesajı

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği, Olağanüstü Genel Kurul çalışması ile ilgili olarak 102 delegenin dilekçelerinin Genel Merkeze teslim edildiğini ve delegelerin imzalarının geri çekilmesine yönelik olarak imza veren Şube Başkanlarının Genel Başkan tarafından telefonla arandığına ilişkin duyumlar aldığımızı daha önceden yapmış olduğumuz haberde belirtmiştik. Bugün Optimushaber.com sitesinde yer alan habere göre Bafra Şubesinden 4 delegenin imzalarını geri çektiklerini öğrenmiş bulunmaktayız.

   Aşağıda linkini verdiğimiz Optimushaber’de yer alan habere göre 4 delegenin imzalarını çekmeleri ile sanki Olağanüstü Genel Kurul yapılması gündemden kalkmış gibi intiba yaratılmak istenmiştir. Olağanüstü Genel Kurul müracaatının gündemden kalkması için en az 30’a yakın delegenin imzasını geri çekmesi gerektiğini hatırlatmak istiyoruz. 

   

   Sayın Genel Başkan, yalnızca Bafra Şubesinin 5 delegesinden 4’ünün imzasını geri çekmesi ile “Olağanüstü Genel Kurul yapılması gündemden kalkmıştır.” şeklinde bir sonuca nasıl vardınız? Bu açıklama haber sitesi tarafından mı yapıldı, yoksa sizin fikriniz mi? Tüzüğe göre delegelerin değil, tüm kayıtlı üyelerin 1/5’inin yazılı talebinin olması iddiasında bulunurken, halen dilekçe veren delegelerin imzalarını geri çekmesi yönünde Şube Başkanlarını telefonla aradığınıza ilişkin duyumlar almaktayız. Sulh hakimi seçim için kayyum atadığında ve seçim için tarih belirlendiğinde, tüzüğe hakim olduğunu belirten, hatta Genel Merkez’de bize bu konuda eğitim verilebileceğini faks mesajında şubelere bildiren Genel Başkan, acaba o zaman istifa edecek mi?

 

   Bunun yanında saygıdeğer Bafra Şubesi yönetim kurulu üyeleri de canlarını sıkmasınlar. Olağanüstü genel kurul için imzalarını geri çekmiş olmaları nedeni ile en ufak bir kırgınlığımız bulunmamaktadır. İmza veren vermeyen bütün camiamız fertlerinin hepsi başımızın üzerindedir.

 

   Aşağıda linki verilen haberde yayımlanan, Bafra Şubesi yönetim kurulu yazısındaki iddialara ilişkin olarak, vermiş olduğu olağanüstü genel kurul dilekçesinin arkasında duran ve imzasını geri almayan, halihazırda Bafra Şubesi yönetiminde görev yapan Gazimiz Sn. Nuri ÜNAL’ın mesajını sizler için yayımlıyoruz;

——————————————————————————

“Merhaba sayın Şube Başkanları ve yardımcıları,

 

Ben Samsun Bafra Şubesi yönetiminde görev yapmakta olan bir Gazi arkadaşınızım. Genel kurul çalışmaları ile ilgili bazı yalan yanlış haberler duydum. Bunlara açıklık getirmek ve sizleri aydınlatmak için bu satırları yazma kararı aldım.

 

Sevgılı arkadaslar, duyduğum kadarı ile genel kurul çalışması yapan Gazi arkadaşlarım HÜDAVERDİ MERCAN ve HAMİT YILDIZ derneğimize gelerek bizi yanıltarak bizden imza almışlar. Bu haberi yapanlar millet üzerinde baskı kurmaya çalışıyorlar. Herkes kendi rızası ile imzalamıştır. Kimsenin yanıltılması mevzubahis değildir. Olağanüstü genel kurul için dilekçe toplandığı ve mevcut yönetimin yetersizliği hususunda gerekli açıklamalar yapıldıktan sonra bizler dilekçelerimizi verdik.

 

Eğer ki bana sormak istediğiniz bir şey varsa 0 532 767 82 26 no’lu telefon numaramdan ulaşıp sorabilirsiniz.” 

————————————————————————————————–

Haber Linki: http://www.optimushaber.com/imzalar-geri-cekildi-300165h.htm

Yorumlar

Yorumlar

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir