Bafra Şehit Aileleri ve Gaziler Dayanışma Derneği Gaziler Gü | Gazi TV

Bafra Şehit Aileleri ve Gaziler Dayanışma Derneği Gaziler Gü

Bu haber 18 Eylül 2013 - 23:21 'de eklendi ve 1 views kez görüntülendi.
Bafra Şehit Aileleri ve Gaziler Dayanışma Derneği Gaziler Gü

Bafra Şehit Aileleri ve Gaziler Dayanışma Derneği Başkanı Mümine Ersin, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla yazılı olarak kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Ersin Mesajında, “Milletimiz için şehitlik ve gaziliğin vatan sevgisini, özgürlük ve bağımsızlığı, milli ve manevi değerleri her şeyden üstün tutan en kutsal makamlar olduğunu kaydetti.


Ersin mesajına şu sözlerle devam etti, “Milletleri millet yapan, onlara hayat veren, ayakta tutan değerler vardır. Gazilik ve şehitlik de, milletimizin tarihinde bin yılı aşkın geçmişi olan iki kutsal ve kardeş kavramdır. Şehitlerimiz ve gazilerimiz vatan sevgisinin sembolleri olarak milletimizin kalbinde her zaman çok özel bir yere sahip olmuştur. Bizler böyle kutsal bir payeye erişen, minnet borçlu olduğumuz gazilerimizin daha iyi bir hayat sürmeleri için elimizden gelen çabayı sarf edeceğiz. Şehit ve gazilerimizin emaneti olan bu kutsal vatana kararlılıkla sahip çıkacağız. Atatürk’e Mareşal Rütbesi ve Gazi Unvanı Verilmesinin yıldönümü olan bu özel ve anlamlı günde Gaziler Gününü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi ve hayatını kaybetmiş gazilerimizi rahmetle anıyor, tüm gazilerimize şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Yorumlar

Yorumlar