AZERBAYCAN’DA TARİHİ GÜN

AZERBAYCAN’DA TARİHİ GÜN

10/12/2020 0 Yazar: Gaziler Net
AZERBAYCAN’DA TARİHİ GÜN
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Azerbaycan’ın milli lideri Haydar Aliyev’in Bakü’deki kabrini ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ermenistan işgalindeki Azerbaycan topraklarının kurtarılması dolayısıyla düzenlenen Zafer Geçidi Töreni’ne katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Zafer Geçidi Töreni’ne katılmak üzere geldiği Bakü’de Azerbaycan’ın merhum Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev’in kabri ile Türk ve Azerbaycan şehitliklerini ziyaret etti.

AZERBAYCAN’DA TARİHİ GÜN

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan’ın Ermenistan’a karşı Dağlık Karabağ’daki zaferini kutlamak için düzenlenen Zafer Geçidi Töreni’ne katılmak üzere Azerbaycan’a dün akşam saatlerinde gelmişti.

5fd1dec95542840ae037f1b6.jpg

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan’da bugün başladığı temasları çerçevesinde ilk olarak Azerbaycan’ın merhum Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev’in kabrinin bulunduğu Fahri Hıyaban Devlet Mezarlığı’na ziyarette bulunarak, Haydar Aliyev’in kabrine çelenk koydu.

5fd1de435542840ae037f1ab.jpg

Ebedi Ateş Anıtı’na çelenk bırakan Erdoğan daha sonra Azerbaycan ve Türk şehitliklerine ziyarette bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakü Şehitler Hıyabanı’nda şehit mezarlarına çiçek bıraktı. Erdoğan ve Erdoğan’a bu ziyaretinde eşlik eden İlham Aliyev, Anıt Defteri imzaladı. Erdoğan’a bu ziyaretinde Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev de eşlik etti.

5fd1de9d5542840ae037f1ae.jpg

Erdoğan, Aliyev’in kabri ve şehitlik ziyaretlerinin ardından, Ermenistan’ın 27 Eylül’de başlattığı saldırılar karşısında işgal altındaki topraklarının kurtarılması amacıyla Azerbaycan tarafından icra edilen harekatın başarıyla tamamlanmasının ardından kazanılan şanlı zaferi kutlamak için Zafer Geçidi Töreni’ne katıldı.

eo3knncxiaedtri.jpg

5fd1de435542840ae037f1ab.jpg5fd1decd5542840ae037f1b8.jpg5fd1ded35542840ae037f1be.jpg5fd1dec95542840ae037f1b6.jpg

Azerbaycan Karabağ zaferini yarın Türk Silahlı Kuvvetleri komando birliklerinin de katılacağı geçiş töreniyle kutladı. Türk askerinin Bakü’de kortej halinde yaptığı gösteri büyük beğeni kazandı.

Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ’daki haklı mücadelesinin ardından 10 Aralık’ta gerçekleştirilecek zafer geçidi için Türk askeri de Bakü’de Karabağ zaferini geçiş töreniyle kutladı.

Azerbaycan’da, kara, hava ve deniz kuvvetlerinin katılımıyla gerçekleştirilecek törende Türk askerleri de kortej halinde yürüdü. Kahraman Mehmetçik Bakü sokaklarında dosta güven düşmana korku salarken, Askerlerimizin ayak sesleri caddeyi adeta inletti

GÖRÜNTÜLER TÜYLERİ DİKEN DİKEN ETTİ

Bu anlar çevredeki vatandaşlar tarafından kayıt altına alındı. Görüntülerde sokağın Türk ve Azerbaycan bayraklarıyla donatıldığı görülürken, askerlerimizin gururlu yürüyüşü izleyenlerin tüylerini diken diken etti.

asker-011.jpg

Kahraman askerlerin bir yandan da marşlar söylendi.

Söz konusu görüntüleri Twitter’dan paylaşan Beşiktaş Iğdır’ın isimli bir kullanıcı gönderisine “Bolu 2. Dağ komando tugayı…  Azerbaycan, Bakü” notunu düştü.

Yorumlar

Yorumlar