Askeri Okullara Girişte Öncelik | Gazi TV

SON DAKİKA

Askeri Okullara Girişte Öncelik

Bu haber 06 Ekim 2011 - 9:36 'de eklendi ve 0 views kez görüntülendi.

Askeri Okullara Girişte Öncelik

Şehit çocukları ile öz kardeşleri ve Gazi çocuklarıına askeri okul sınavlarında giriş koşullarını taşımak kaydıyla ek puan uygulanmaktadır.

 

OKULLARA ÖNCELİKLİ ALINMA

KARA HARP OKULU

Giriş koşullarını taşımak kaydıyla; Üniversite sınavından aldıkları puana bu puanlarının % 10’u oranında puan ilave edilir.

ASKERİ LİSELER

Giriş koşulu olarak diploma notu aranmaz, sınava giriş yılının HAZİRAN döneminde doğrudan mezun olmak yeterlidir. Ön sağlık, Beden eğitimi ve Mülakat seçimlerinde herhangi bir öncelik tanınmaz. Başarı puanı için; yazılı sınav tam notunun %35’i oranında not alanların aldıkları nota, tam puanın %20’si oranında puan ilave edilir.

ASTSUBAY HAZIRLAMA OKULLARI

Giriş koşulu olarak diploma notu aranmaz, sınava giriş yılının HAZİRAN döneminde doğrudan mezun olmak yeterlidir. Ön sağlık, Beden eğitimi ve Mülakat seçimlerinde herhangi bir öncelik tanınmaz. Başarı puanı için; yazılı sınav tam notunun %30’u oranında not alanların aldıkları nota, tam puanın %25’i oranında puan ilave edilir.

ASTSUBAY SINIF OKULLARI

Kıt’a kaynağı :Giriş koşulu, Ön sağlık, Beden eğitimi ve Mülakat seçimlerinde herhangi bir öncelik tanınmaz. Başarı puanı için; yazılı sınav tam notunun %30’u oranında not alanların aldıkları nota, tam puanın %25’i oranında puan ilave edilir.

 

Sivil kaynak :Giriş koşulu olarak lise mezunu adayların üniversite sınavını kazanmış olmaları gerekir. Ön sağlık, Beden eğitimi ve Mülakat seçimlerinde herhangi bir öncelik tanınmaz. Başarı puanı için; lise mezunu adayların ÖSS puanlarına aldıkları puanların %30’u ilave edilir.

 

Konuya yorum yapmak için tıklayınız>>>

Yorumlar

Yorumlar