Askere Alma Sistemi Değişmelidir | Gazi TV

Askere Alma Sistemi Değişmelidir

Bu haber 04 Şubat 2013 - 15:50 'de eklendi ve 4 views kez görüntülendi.
Askere Alma Sistemi Değişmelidir

…ASAL’ın askere alma sistemi yeniden revize edilerek değiştirilmeli, Genelkurmay Başkanlığı tarafından hiçbir şekilde müdahalenin olamayacağı şekilde bir sistem kurulmalıdır. Bedelli askerlik uygulaması da bir daha adı anılmayacak şekilde tarihe gömülmelidir…

Artık “Zenginimiz bedel öder, askerimiz fakirdendir” sözünün tarihe karışmasının zamanı geldi de geçiyor bile… Terörün sona ermesi ve her kesimin terörün bitmesine destek vermesinin sağlanması için derhal askere sevk sistemi elden geçirilmeli, hiç kimsenin müdahale edemediği bir sistem ile askere alma işlemi gerçekleştirilmelidir. 


 

Bakan, Milletvekili, General, İş adamı vs. çocuğu olup olmamasına bakılmaksızın, askere sevk işleminde tamamen objektif kriterler dikkate alınmalıdır. Şu an mevcut sistemin zaten böyle objektif kriterlere dayandığını söyleme cesareti bulanlar olabilir ama, şu ana kadar verdiğimiz Şehitler ve Gazilerimizin genel olarak gariban ailelerinin çocukları olması maalesef eşit bir askere alınma sisteminin henüz sağlanamadığını net bir şekilde gözler önüne sermektedir.


 

Bunun yanında “Bedelli askerlik” uygulaması bir daha gündeme gelmemek üzere tarihe gömülmelidir. Bedelli askerlik uygulamasının ileride yeniden gündeme geleceği ümidinin tamamen sonlandırılacağı bir karar alınmalı ve kamuoyu ile paylaşılmalıdır. Bu ülkenin ekmeğini yiyen, suyunu içen her Türk genci askerlik görevini icra etmelidir.


 

Bugün Şehit aileleri ve Gazilerin acılarını anlayamayanlar, ancak ve ancak yarın aynı acıyı paylaştıklarında ahkam kesmeyi bırakacak ve Şehit aileleri ve Gazilerin hassasiyetlerine kulak verebilecektir. Terörle mücadele ve toplumun her kesiminin buna destek olmasını istiyorsanız askere alma sistemini gözden geçirerek tamamen adilane bir sistem dizayn etmelisiniz… Buradan sormak istiyorum; Siz hiç Teşvikiye’den veya Zincirlikuyu’dan Şehit cenazesi kalktığını duydunuz mu? Başka söze gerek yok…

 

 

 

                                                                                       Hamit YILDIZ

                                                                                       Gazi J. Ütğm.

                                                                                       Gazihaber.com


                                                                             

Yorumlar

Yorumlar