Asıl Engellileri İfşa Ediyorum | Gazi TV

SON DAKİKA

Asıl Engellileri İfşa Ediyorum

Bu haber 23 Mayıs 2012 - 12:21 'de eklendi ve 3 views kez görüntülendi.

Asıl Engellileri İfşa Ediyorum

…acaba asıl engelliler görünüşte engeli olanlar mı yoksa duyup da duymazdan gelen görüp de görmezden gelen hissettiği sanılıp hisleri kalmayanlar mı?…

Gençlerimize her fırsatta millet olarak bizi yücelten, yabancı markaları kullanmamalarını ahlaki ve dini değerlerine özenmemelerini anlatıyorum.

 

 

 

   Ne var ki Avrupa’nın bizde olmayan takdire değer çok güzel özellikleri de var.Üç özelliği paylaşmak istiyorum;

 

 

 

1. Çok çalışkanlar ve işlerini çok iyi yapıyorlar

 

2. Kanunlara ve kurallara uymakta çok titizler ve diğer insanların haklarına saygı gösteriyorlar.

 

3. Avrupa da engelli insanlara pozitif ayrımcılık yapılarak günlük hayattaki yaşamını kolaylaştırmak için gerek yönetenleri gerek belediyeleri elinden gelen her türlü kolaylığı düşünmüş ve sağlamış.Avrupa da engelli olmak, tüm engelleri kaldırılmış sanki daha özgür ve ayrıcalıklı insan olmak gibi bir şey.

 

 

 

   Benim zamanımda nasip olmadı ama dilerim benden sonrakiler bizim çektiğimiz zorlukları yaşamasınlar.Çünkü ben bir engelli olarak çok sıkıntı çekiyorum.Hangi yola gitsem yamalı yollarda sarsılmaktan belimin ağrısından kıvranıyorum. Kaldırımlara yapılan rampalardan geçemiyorum, çünkü ya dik yapılmış, yada çok duyarlı ve düşünceli araba sahipleri rampa geçiş yerine aracını park etmiş oluyor. Neredeyse Devlet dairelerinin yüzde yetmişine çıkabilme şansım yok.Teveccüh edip apartman yada kurum girişine rampa yaptıranlar o kadar dik rampa yaptırmış oluyor ki, sağlam adamın felç olmaması mümkün değil. Gerçekten Türkiye de engelli olmak çok zor. Aslında insan bunları düşünmeden edemiyor acaba asıl engelliler görünüşte engeli olanlar mı yoksa duyup da duymazdan gelen görüp de görmezden gelen hissettiği sanılıp hisleri kalmayanlar mı?…İmkanı ve yetkisi olduğu halde engelleri kaldırmayanlar mı yada her şeyi var olup sevgiden,duygudan.insanlık değerlerinden yoksun olanlar mı…?

 

 

 

   Bunu biraz düşünmenizi dilerim.En önemlisi de engeline rağmen hayata azimle bağlanıp çalışan yada haline şükredenler mi engelli yada en küçük soruna şikayet edenler mi…

Yorumlar

Yorumlar