APO idam edilmelidir

APO idam edilmelidir

15/01/2013 0 Yazar: Gaziler Net
APO idam edilmelidir

Gazimiz Sn. Hüdaverdi MERCAN’ın APO idam edilmelidir Başlıklı yazısını sizler için yayınlıyoruz.

 

Dünyanın en kritik bölgesinde yapayalnız bir ülke olan Türkiye 1980 li yılların başında uzun yıllar hem siyasi hem askeri mücadele vereceği PKK gerçeği ile tanışmıştır. PKK; Yaşlı, kadın, çoluk çocuk demeden katlederek sürekli kanlı eylemlerle ismini duyurmuş, askeri birliklere saldırılarına aralıksız devam etmiştir.

Geçen 30 yıllık süre içerisinde silahlı ve kanlı eylemlerden asla vazgeçmemiş ve sözde savunduğu kürt halkının çıkar ve beklentileri yerine dış güçlerin desteğini alarak Türkiye üzerinde bölücü terörizm faaliyetlerine aralıksız devam etmiş ve ülkemize büyük acılar yaşatmıştır.

Bu süreç içerisinde binlerce askeri ve emniyet mensubu ile kamu personeli şehit olmuş ya da yaralanmış birçok sivil katledilmiştir. 1991 yılı genel seçimlerinde sözde önde gelen kürt isimlerin kurduğu parti Türkiye Büyük Millet Meclisinde şeref ve namusları üzerine yemin ederek milletvekili olmuşlardır.

Meclise girdikleri andan itibaren bölücü faaliyetlerine ara vermeyen vekillere Gazi Meclis tokat gibi cevap vererek dokunulmazlıklarını kaldırmış ve meclis koridorlarından asla unutamayacağımız görüntülerle tutuklanarak ceza evine gönderilmişlerdir.

Tabi ki yukarıda anlatılanların hepsini hatırlıyorsunuzdur ancak bunu anlatmamdaki sebep siyasi otoritenin bakış açısı ve ülkenin sorunlarına yaklaşımının kısaca hatırlatılmasıdır.

30 yıldır devam eden bu sorunun sonuçlandırılması konusunda hükümetler çeşitli tedbirler elbette almıştır. Yeterli olup olmadığı tartışılabilir ancak 15 Şubat 1999 tarihinde yakalandığında; “Türkiye’yi ve Türkleri severim annemde Türk’tür her hizmeti yapmaya hazırım bana bir şey yapmayın” diyerek yalvaran aciz ve kişiliksiz eli kanlı bebek katili Abdullah ÖCALAN’ın bugün PKK sorununun bitmesi konusunda hükümet ve siyasi irade tarafından Askeri, politik ve ekonomik tedbirler yerine muhatap alınması ve çözümün tek adresi gibi gösterilmesi tüm Türk halkını derinden yaralamıştır.

İktidar ve muhalefet eğer PKK sorununu bitirmek gibi bir niyette ise yapması gereken çok basittir. Bu ülke sahipsiz değildir ve sahipsiz asla olmayacaktır. Devletin en üst düzey yetkilisinin emri ile İmralı ya tüm Televizyon kanalları toplanarak darağacı kurulmalı bebek katili Abdullah ÖCALAN’ın boynuna yağlı urgan geçirilerek sayın Cumhurbaşkanımız tarafından tabureye tekme atılarak APO idam edilmelidir. Mecliste vatana ihanet yasası çıkarılarak idam yeniden gündeme alınmalı bölücü ve terör faaliyetlerinde bulunanlar yargılanarak idam edilmelidir.

Eğer siyasi otorite terörü bitirmek niyetinde ise bunun için bölge illerinde istihdamı artırıcı her türlü siyasi ve ekonomik tedbir ülke insanı tarafından takdirle karşılanacak ve destek verilecektir.

Dünyada hiçbir ülke terör örgütleri ile pazarlık yapmaz ve yapamaz bunun bedeli ne olursa olsun bu asla gündeme gelmemelidir.

Son günlerde sözde akan kanın durması için yapılan siyasi girişimlere şehit ailelerinin ve gazilerin destek olduğu haberleri biz gazileri ve şehit ailelerini derinden yaralamaktadır. Bizler konunun devlet kadar muhatabıyız ve tarafıyız. Bizlerin fikrini dahi almadan adımıza açıklama yapmak ya da bizim adımıza karar vermek kimsenin haddine değildir. Bu ülkenin bağımsızlığı ve bölünmez bütünlüğü için dün canımızı ve kanımızı nasıl seve seve verdik ise yine verecek kadar şerefli ve haysiyetliyiz.

Akan kanın durması tabi ki bizlerinde isteğidir ancak bu siyasi ve ekonomik tedbirlerle yapılmalıdır yakalandığında yalvaran ve ağlayan bizden medet uman bir katille pazarlık yapılarak asla olmamalı Apo bir kahramana ve bir puta devlet tarafından asla dönüştürülmemelidir.

Bizler ülkemizin bekasını ve geleceğini düşünmek mecburiyetindeyiz. Ebedi Başkomutan Mustafa kemal ATATÜRK’ün dediği gibi “mevzubahis vatan ise gerisi teferruattır” sözü bizim için ışık olmalı çocuklarımızın ve ülkemizin geleceğini her an her saniye düşünmeliyiz.

Teröristle uzlaşmak yerine gerekirse şehit olmaya her zaman hazırız. Kurtuluş savaşında altı aylık bebeğinin canı pahasına battaniyesini top mermisi ıslanmasın diye merminin üzerine örterek bir ülkenin kaderini değiştiren atalarımıza layık olmalı bu vatan için gerekirse evlatlarımızı kaybetmeye hazır olduğumuzu tüm dünyaya haykırmalıyız.

Bugün eli kanlı katillerle pazarlık yapıp uzlaşma peşinde olanlara ve bölücülere tarih ve zaman gereken cevabı misliyle verecek güç ve kudrete sahiptir.

Ne Mutlu Türküm Diyene.

 

Gazi Hüdaverdi MERCAN

Yorumlar

Yorumlar