Anneler Günü Unutulmadı | Gazi TV

SON DAKİKA

Anneler Günü Unutulmadı

Bu haber 14 Mayıs 2012 - 17:19 'de eklendi ve 2 views kez görüntülendi.

Anneler Günü Unutulmadı

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği tarafından anneler günü programı düzenlendi.

 

Dernek binalarında Şehit ve Gazi annelerine, Şehit ve Gazi eşlerine gül hediye eden Dernek Başkanı Rıfat Öcal, “Öncelikle Şehit annelerimizin ve bütün annelerimizin Anneler gününü kutluyorum. Bir Hilal uğruna kendilerini feda etmekten çekinmeyerek canlarını ortaya koyan Aziz Şehitlerimizin ve bu uğurda kanlarını ve bedenlerinin çeşitli yerlerini feda eden Kahraman Gazilerimizin annelerinin bir kez daha ellerinden öpüyorum, Anneler günü münasebeti ile bütün annelerimizin de anneler gününü kutluyorum .” dedi.

 

Dernekte düzenlenen programda Başkan Rıfat Öcal tarafından Şehit annelerine çiçek hediye edildi. Dernek Üyeleri, Gözü yaşlı şehit anneleri ile beraber Şehitlikteki kınalı kuzuları ziyaret ettiler.

 

Atatepe camii imam hatibi Yüksel Yiğitel tarafından okunan Kuranı Kerim sonrası Şehit kabirleri tek tek ziyaret edilerek dualar okundu ve analar kuzuları için getirdiği karanfilleri başuçlarına bıraktı.

 

05.09.2008 tarihinde Siirt ‘in Baykan İlçesinde güvenlik güçleri ile terör örgütü mensupları arasında çıkan çatışma sonucu Şehitlik mertebesine ulaşan Jandarma Uzman Çavuş Suat Yalçın ‘ın annesi Gülşah Yalçın oğlu ile dertleşmesinde “Kınalı kuzumum bugün anneler günü senin bana gelmen gerekirken son dört yıldır ben sana geliyorum. Hasretin her geçen gün yüreğimizi dağlıyor, derken göz yaşlarına hakim olamadı diğer şehit anneleri ile sarılarak bir birlerini teselli etmeye çalıştılar. Şehitlikte bir anneler günü daha duygu ve göz yaşları ile kutlandı.

Yorumlar

Yorumlar