Ankara Şube ve İstanbul Şube den Sayın TAYDAŞ a destek mesaj | Gazi TV

SON DAKİKA

Ankara Şube ve İstanbul Şube den Sayın TAYDAŞ a destek mesaj

Bu haber 03 Mayıs 2012 - 13:18 'de eklendi ve 1 views kez görüntülendi.

Ankara Şube ve İstanbul Şube den Sayın TAYDAŞ a destek mesaj

Vazife Malûlü olan arkadaşlarımıza bir iş hakkı sağlanması, faizsiz konut kredisi hakkının kendilerine tanınması ve sosyal haklarının düzenlenmesi gerekliliği düşüncesindeyiz.

 

Manisa Şube Başkanı Sayın Ümit TAYDAŞ’ın;


Ordu Vazife Malûllerimizin herhangi bir yerde çalışırken meslek kazası geçiren kişilermiş gibi değerlendirilmesi son derece yanlıştır. Askerlik görevi çok farklıdır. Bu insanlar ülkelerine hizmet için hiçbir karşılık beklemeden görevlerini yerine getirirken, askerliğin sebep ve etkisiyle bu hale geldilerse, kendileri için özel bir kanun maddesinde haklarının tekrardan düzenlenerek, eksikliklerinin giderilmesi gereği ortadadır.” Şeklinde yazmış olduğu yazıya, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Ankara ve İstanbul şubeleri olarak katılıyor ve sonuna kadar, Ümit TAYDAŞ’a ve Vazife Malûlü olan arkadaşlarımıza destek veriyoruz.


Bugüne kadar görmezden gelinen bu arkadaşlarımız da, Askerlik görevi esnasında sakatlandıysa, devletimizin kendisine sahip çıkması zaten anayasal bir zorunluluktur. Hiçbir arkadaşımız askerlik yaptığı yeri seçemediği gibi, emirler doğrultusunda kendisine nerede görev verildiyse layıkıyla yerine getirmeye çalışmıştır.

 

Vazife Malûlü olan arkadaşlarımıza bir iş hakkı sağlanması, faizsiz konut kredisi hakkının kendilerine tanınması ve sosyal haklarının düzenlenmesi gerekliliği düşüncesindeyiz. Elbirliği içinde hareket edersek tüm hakların alınacağına inanıyoruz.

 

Tüm Malul Gazilerimizi, Vazife malullerimizi, Harp malullerimizi ve Şehit Ailelerimizi haklarımızın alınması konusunda kucaklıyor, aynı çatı altında bulunmaya ve Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği  şubelerimize davet ediyor, birlik içinde olunması gerekliliğine inanıyoruz. Saygı ve sevgilerimizle…

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Ankara ve İstanbul Şubesi

Yorumlar

Yorumlar