Anaokulu Miniklerinden Taydaşa Ziyaret | Gazi TV

SON DAKİKA

Anaokulu Miniklerinden Taydaşa Ziyaret

Bu haber 03 Nisan 2012 - 20:42 'de eklendi ve 0 views kez görüntülendi.

Anaokulu Miniklerinden Taydaşa Ziyaret

Halil Yurtseven İlköğretim Anaokulu Sınıf Öğretmeni Meryem Yeşil ve minik öğrenciler, Türkiye Harp Malûlü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Manisa Şubesi Başkanı Ümit Taydaş’ı makamında ziyaret etti.

 

   Halil Yurtseven İlköğretim Anaokulunda görev yapan Anaokulu Sınıf Öğretmeni Meryem Yeşil, ‘‘Şehitlik ve Gazilik kavramlarının önemine vurgu yaparak, Çanakkale Zaferi gibi nice zaferlerin ne şartlarda kazanıldığını, ne şekilde canların verildiğini, ne şekilde uzuvların yitirildiğini bir daha anımsayarak şehitlerimizin ruhlarını şad ediyor Gazilerimizi minnetle anıyorum. Ülkenin bölünmez bütünlüğünün önemli olduğunun vurgusunu yaparak, bu bilinci öğrencilerime aktarmayı bir borç biliyorum. Bu vatan kolay kazanılmadı, değerini iyi bilmeyiz’’dedi

 

 

   Ziyaret esnasında konuşan dernek başkanı Ümit Taydaş, ‘‘Daha anaokuldan başlayarak bu duyarlılığı aşılayan öğretmenimiz bizleri çok mutlu etti, bir o kadar da gururlandırdı. Şehit Ailesi ve Gazilere karşı hassas davranan öğretmenimiz, öğrenci velilerimizle birlikte minik yavrularımızı da yanına alarak tarafımıza yaptıkları ziyaretle, Şehit Ailelerimizi ve Gazilerimizi sevindirdi. Çocuklarımızı şimdiden bilinçlendirerek, geleceğe hazırlamamız büyük önem taşımaktadır. Bu bilinçle hareket eden Halil Yurtseven İlköğretim Anaokulu Sınıf Öğretmeni Meryem Yeşil’e, öğrenci velilerimize ve minik öğrencilere teşekkürlerimi sunarım’’diye konuştu.

Yorumlar

Yorumlar