Analar Ağlamasın Diye Her Yol Mübah mı?

Analar Ağlamasın Diye Her Yol Mübah mı?

23/05/2013 0 Yazar: Gaziler Net
Analar Ağlamasın Diye Her Yol Mübah mı?

Sitemiz köşe yazarlarından Sn. Baler FİDAN’ın köşe yazısını sizler için yayımlıyoruz.

Bdp’li Aysel Tuğluk: “Gerilla çekilirken bir tekinin burnu kanarsa kıyameti koparırız” diyor, ağlamaları ile ünlü bir siyasetçi ilk defa hoşuma giden bir laf ediyor, “cehennemin dibine gitsinler… “


Aman yarabbi hakaretler havada uçuşuyor BDP’li vekiller bas bas bağırıyor “hemen  özür dile, onların hepsinin makamı cennet olacak…”


Pkk ve BDP  alanlarda meydan okuyor, zafer turları atıyor, biri pazarlık yok, diğeri  kazandık diyor, öteki tarafta şehit yakınlarına uzatılan mikrofonda “barış istemiyor musunuz, analar ağlamaya devam mı etsin”  diye soruluyor.. Allah belanızı verecek … Sizin hainler dışında kim bu ülkede huzur olmasın ister, hele yüreği yaralı bir ana kan aksın diye bilir mi, “biz yandık başkaları yanmasın sözü” en makul cevap değil mi, bu soruyu sormak verilen cevabı kullanmak sürece destek olarak yorumlamak ayıp günah değil midir ?


Halbuki şehit ailelerinin özellikle anaların, yürekleri  yaralı, kırgın kızgın birilerine, ama içlerine akıtıyorlar gözyaşlarını.. Bunu Cumartesi günü KAMU-SEN’in düzenlediği anneler günü etkinliğinde daha iyi gördüm. KAMU-SEN bu yıl ANNELER Gününü ŞEHİT ANALARINA adamış, onları YILIN ANNESİ seçmiş. Doğru bir karar.. Onların yerinde sabır taşı olsa çatlardı olup bitenler karşısında.


Buruk kutladıkları bir  Anneler Günü’nde daha üzgün, bitkindi hepsi..  Herkes nemli gözlerle “bugünleri de mi görecektik” diye gözyaşı döküyor. Birbirlerlerinden kaçırıyor  gözlerini, ağlamaklı bir yüz görse yağmur gibi dökülüyor damlalar.


Kimin umurunda demiyoruz çok şükür birileri düşünüp onları anlamaya çalışıyor, onlar gibi hissediyor lanet okuyor canlarını yakanlara.


Hal böyle iken “ Bebek katili demeyin” diyor bir geri zekalı, ayıp oluyormuş, sürece zarar veriyormuş öyle diyenler, Allah bebek katilinin de senin de belanızı verecek, onun ellerindeki kan senin suratında ağzında ne geziyor sana ne oluyor, sizin yaptığınız zırvalar Şehitlerin kemiklerini sızlatmıyor mu, Şehit analarını ağlatmıyor mu, onların gururlarına dokunmuyor mu bebek katilini düşündüğünüz kadar onları düşünüyor musunuz, gözünü, kolunu, bacağını vermiş Gaziler umurunuz da oluyor mu ?


Analar ağlamasın diye devam eden süreçte HATAY Reyhanlı’dan gelen haberlerle burkuluyor yürekler, sıkılıyor yumruklar, anası ağlamaya alışık bu milletin yeni anaları ağlıyor maalesef…


Teröristlerin ellerini kollarını sallayarak gitmesini içine sindiremeyen bir rütbeli asker istifa etmek durumunda kalırken, diğer taraftan birileri bıraksınlar gitsinler askerde görmeyi versin diyor. Bir tarafta teröristleri gönderiyoruz diğer taraftan sayılarını bilmediğimiz teröristler içimizde onlarla yaşıyoruz.


Terörist aklamaya onun masumlaştırmaya çalışan başka bir devlet yoktur sanırım, bizdeki tüm hainlerin hepsi masum, tüm teröristler diğerleri, süreç denilen zırvayı eleştirenler yoksa  bizim teröristlerimiz iyidir. Devlet erkanı birilerini masumlaştırıp diğerlerine saldırmayı marifet sayıyor akıllara zarar.


Terörün masumu olur mu, insani  duyguları olan bir insan terörist olur mu, bebekleri kundaklarında kurşuna dizen PKK’lı ile Suriye’yi kana bulayan terörist arasında bir fark var mı?


Bizim analarımız ağlarken Abd’de Suriye’de daha fazla ana ağlatmak için zemin hazırlıyor, biz resmen taşeron pozisyonunda, yalancı pehlivanlar gibi Suriye’de vur birini tut ötekini yapıyoruz, ötekiler bombalama görüntülerini çekip dünyaya servis ediyor, haber yasağı getirilse de dünya küçük herkes her şeyden haberdar.


Yabancı haber ajansları dalga geçer gibi  “besle kargayı oysun gözünü diyor”, dün 43 olan ölü sayısı bugün 49 oldu bakalım Reyhanlı’da daha kaç ana ağlayacak ALLAH SONUMUZU HAYIR GETİRE…


BU SON OLSUN BAŞIMIZ SAĞOLSUN …

Yorumlar

Yorumlar