Alpman'dan Basın Açıklaması | Gazi TV

SON DAKİKA

Alpman’dan Basın Açıklaması

Bu haber 22 Mart 2012 - 1:25 'de eklendi ve 3 views kez görüntülendi.

Alpman’dan Basın Açıklaması

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Gaziantep Şubesi 2. Başkanı İzzet Alpman yapılması planlanan kanun tasarısına ilişkin basın açıklaması yaptı. Basın açıklaması metni aşağıda sunulmuştur.

 

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan,   şehitlerin dul ve yetimleri ile gazileri ilgilendiren çeşitli kanun ve KHK’lerde değişikliğe Gidildiğini belirterek Yaptığı açıklamada;


”Elbette dünyalar da bağışlansa, şehit olmuş bir ailenin evladı geri gelmeyecek, kaybedilmiş bir uzuv yerine konmayacaktır” diyen Başbakan, Şehitlerin Ailelerin Kutsal bir emanet Olduğunu ve gazilerinde çok büyük tevdi edilmiş emanetler olduğunu vurgulaması bizleri Ziyadesiyle memnun etmiş Lakin Açıklanan Taslağın bu haliyle yasalaşması Durumunda Ülkesinin bölünmez bütünlüğü için Kolunu, Ayağını, Gözünü veya Uzvunu Vererek Yaşamaya Mahkûm edilmiş Her hareket ettiğinde veya yürüdüğünde o acıyı Ömrü boyunca Duymaya mahkûm Malul Gazileri ve Kutsal Vatan Görevini ifa ederken Yurdun Çeşitli Yerlerinde Yaralanarak Sakat kalan Vazife Malulü Arkadaşları Rencide edecektir. Şehit Aileleri ve Bakıma Muhtaç Gazileri Memnun eden ama Büyük bir çoğunluğun beklentisinden uzak bu taslaktaki Eksikliklerin süratle telafi edilerek Malul Gazilerin ve Vazife Malul’lerinin Beklentiler ininde Karşılanması Talep ve Arzumuzdur.


 TBMM Millet Vekillerinin Maaşlarına Bir gecede artırarak Kaynak Bulan Maliye Bakanı


Şoför ve Danışmanların Maaşına Kaynak bulan Maliye Bakanı


1,5 milyon yoksulun Şartlarının Düzelmesi için Kaynak bulan Maliye Bakanı


Dul Kadınlara Maaş bağlamak için Kaynak bulan Maliye Bakanı


Sivillerin Bu kapsama Alınması için Kaynak bulan Maliye Bakanı


 Uludere deki kişileri 123 bin tl tazminat için Kaynak bulan Maliye Bakanı


Anayasanın 61. Maddesinin Gereğini yerine Getirerek Yoksulluk Sınırının çok Altında 1.100 ile 1.400 Tl aralığında Maaş alarak 3 ile 5 çocuğunu okutabilmek için Burs dilenmeye Başlayan Malul Gazilere ve Vazife Malulleri için Kaynak bulamıyorsa Sosyal Devlet olmanın Gereği Yapılamıyor yâda Büyük bir bilgi kirliliği var demektir.Sayın Başbakanımızdan Konunun Hassasiyetle ilgilenmesi üzerinde dikkatle düşünülmesi ve Taslağın birlik ve Beraberliğimizi Bütünleştirmeye yönelik olması için gereğinin Yapılması Arzumuzdur.

Yorumlar

Yorumlar