Allaha Havale Ediyorum… | Gazi TV

Allaha Havale Ediyorum…

Bu haber 13 Mayıs 2013 - 13:55 'de eklendi ve 2 views kez görüntülendi.
Allaha Havale Ediyorum…

…Halen hain emellerinden vazgeçmedikleri açık olarak görülen, pişman olmayan, aman dilemeyen, “savaşa da hazırız, barışa da…” şeklinde küstahça söylemlerinden geri adım atmayan ve silah bırakma kararı alınabilmesini asla gerçekleşmeyeceklerini bildikleri şartlara bağlayan bir taşeron bebek katili örgüte, daha ne kadar taviz verilmesi düşünülüyor?…

Olmayan bir etnik ayrımcılığı sanki varmış gibi halka empoze etmeye çalışanlar, olmayan bir Türk-Kürt çatışması yaratabileceklerinin farkında değiller mi? Türkler ve Kürtler yıllarca huzur içinde birlikte yaşadılar. Kız aldılar, kız verdiler… Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkes bütün vatandaşlık haklarından yararlandılar. Sen Kürtsün, bu haktan yararlanamazsın denilmedi. Buna rağmen dış odakların örgütlemesiyle oluşan taşeron bir örgütün, kanlı eylemlerinin sonlandırılmasını, terörün bitmesini, akan kanın durmasını, anaların ağlamamasını bizler de istiyoruz. Fakat her şeye rağmen barış olmaz! Uğruna Şehitler verdiğimiz ve Gazi olduğumuz değerlerden taviz vererek barış olmaz! Burası hukuk devleti ve ancak suçluların hak ettikleri cezayı çektiği, meşrulaştırılmadıkları, muhatap alınmadıkları, siyasi taleplerinin kabul edilmediği, uğruna Şehitler verdiğimiz değerlerimizden taviz verilmeyen bir ortamda,terörün bitirilmesi adına atılacak adımlar kendisine destek bulacaktır. Diğer türlü ne yapılırsa yapılsın kendi çalıp kendi oynamaktan öteye bir anlam ifade etmeyecektir.

 

“Analar ağlamasın!” ve her şeye rağmen barış söylemleri ile hassasiyetlerimizi hiçe sayan bir yaklaşımla, sürece devam ediliyor. Perde arkasındaki güç odağı Amerika’nın düğmeye basması ile başladığını düşündüğüm bu sürecin sonunda, farz-ı muhal güneyimizde Suriye’nin kuzeyi ile Irak’ın Kuzeyini içine alan bir coğrafyada, kürt devleti kurulması ile terör sorunundan kurtulmuş olunacağını düşünenler yanılıyorlar. Birkaç senelik zaman kazanmaktan öte bir katkı sağlamayacak sürecin mimarları, güney sınırımızda elinde ülkemizi bölmeye dönük planlarından vazgeçmeyen ve bunu her fırsatta dile getiren, kukla bir devletin kurulması ve komşu olunması durumunda, daha büyük sorunların beraberinde geleceğini akıldan çıkarmamalıdırlar.

 

Unutmamalıdır ki; Amerika’nın yıllara sirayet eden planlamasında, sıra bir gün Türkiye’ye de gelecektir… Bugün sınırı aşan su sorunu, güneyimizde oluşabilecek bir taşeron kürt devleti tarafından da dillendirilecek, hainlerin eskiden beri doğu Anadolu ile güneydoğu Anadolu üzerinde var olan emellerinin yanında, Dicle ve Fırat havzalarına sahip olunmasına yönelik, muhtemel taleplerini de birlikte düşündüğünüzde, sonu gelmeyen bir savaşın başlayabileceğini öngörmek hiç de zor olmayacaktır.

 

Bunun yanında, “Süreç başarısız olursa ölmek ve öldürmek için çok vaktimiz olacak.” şeklindeki söylemlerin arkasına sığınanlar, eli kanlı terör örgütünün yeniden saldırılarına başlaması durumunda kaybettiğimiz onurlu duruşumuzu nasıl tesis etmeyi düşünüyorlar? Halen hain emellerinden vazgeçmedikleri açık olarak görülen, pişman olmayan, aman dilemeyen, “savaşa da hazırız, barışa da…” şeklinde küstahça söylemlerinden geri adım atmayan ve silah bırakma kararı alınabilmesini asla gerçekleşmeyeceklerini bildikleri şartlara bağlayan bir taşeron bebek katili örgüte, daha ne kadar taviz verilmesi düşünülüyor?

 

Terörün bitirilmesi ve akan kanın durmasını terör belasından en büyük zararı gören kesim olarak bizler herkesten çok daha fazla istiyoruz. Fakat amaç iyi olmakla birlikte, uygulanan yönteme ve kırmızı çizgilerimizden taviz verilmesine karşı bir Gazi olarak, halen bizleri anlamayan ya da anlamakta zorlananları Allaha havale ediyorum…

 

 

                                                                              Hamit YILDIZ

                                                                              Gazi J. Ütğm.

                                                                              Gazihaber.com

Yorumlar

Yorumlar