Allah Herkesin Gönlünü ve Hizmetini Görür. | Gazi TV

Allah Herkesin Gönlünü ve Hizmetini Görür.

Bu haber 14 Temmuz 2013 - 19:54 'de eklendi ve 0 views kez görüntülendi.
Allah Herkesin Gönlünü ve Hizmetini Görür.

…Allah herkesin gönlünü ve hizmetini görür. Yasaların çıkarılmasındaki çabalarının görmezden gelindiğini söyleyenlerin TBMM giriş çıkış tarih ve saatlerini belgeleriz sonra susar kalırlar. Madem sizler bastırdınız madem yasalar sayenizde çıktı, madem bu kadar güçlüydünüz neden yasanın içerisinde Terör gazileri için bir tek talepte bulunmadınız yada şehit ailelerinin feragat sorununu yada çalışan gazilerin 15 yılda 3600 gün üzerinden emekli olmaları konusunda yada maaş artışı konusunda neden bastırmadınız o zaman nerdeydiniz?…

   Uzun süre sessiz sedasız ve ciddi bir şekilde Olağanüstü Genel Kurul için çalışmalar yapmaktayız. Bu çalışmaları ilk başladığımızda da bugün de bizlere inanan ve bizlerle bu yola baş koyan insanlarla bu çalışmalarımıza devam ediyoruz. Dün genel merkezin haberlerini yayınlayan kendine has tarzı ve üslubu ile yayın yapan www.optimushaber.com sitesinde Genel Merkez II.Başkanı  Emin PINAR’ın Hamit YILDIZ hakkında yazdığı yazıyı okuduktan sonra kendi kendime sordum bir yıldır tanıdığım evimde kalan aylarca seyahat ettiğim bana sofrasını evini açan Hamit YILDIZ’ı ben mi tanıyamadım acaba diyerek sürecin başına hafızamda dönerek düşünmeye başladım.

 

   2012 yılında yapılan genel kuruldan sonra yakın arkadaşlarımızla temmuz ayının başında çıkacağından umutlu olduğumuz yasayı beklemeye başladık. Ancak büyük umutlarla beklediğimiz yasa camiamızın sorunlarını çözmek yerine yine sıkıntıların devam edeceğini gösteriyordu. Beklentimiz bu sorunların bu yasayla çözüme kavuşmasıydı ancak yine hüsrandı. Genel Kurulda dereyi geçerken at değiştirmeyelim mantığı kimseye bir şey kazandırmadığı gibi dere at kaçıncı kez değerlendirilmeliydi.

 

   Bu aşamada bizler üstümüze bir şeylerin düştüğünü düşünerek bir adım atmamız gerektiğini ve zor da olsa bir şeyler yapmamız gerektiğini düşünerek başta İzzet ALPMAN, Mehmet ÇELİK,  Üstüner MİDİLİÇ, Mehmet KAPLAN, H.Mehmet KURT, Önder BORHAN, Süleyman GÖKÇE, Hayati FİGENGİL, Hüseyin SEVİK, Bektaş ŞAHİN, Rıfat BEKCAN arkadaşlarımızla Olağanüstü Genel Kurul için ciddi bir çalışma içerisine girdik. Bu süre içerisinde www.gazihaber.com sitesi tarafından yapılan ve camianın sorunlarını araştıran sıkıntıları dile getiren ve bunu resmi makamlarla görüşerek ileten Hamit YILDIZ’ın camiaya olan faydasını ve fedakarlığını gözlemliyor ve izliyorduk. Kapatılan Gaziantep Şubesi II.Başkanı İzzet ALPMAN ile sürdürdüğüm yoğun görüşmeler içerisinde İzzet ALPMAN’ın yoğun diyalogları ve girişimleri sonucunda Malul Gazi Jandarma Üsteğmen Hamit YILDIZ ile sık sık görüşmeye başladım ve bu süreçte kendisiyle beraber hareket etmek istediğimizde bizlere ve camiaya elinden gelen her yardımı yapacağını ancak makam yada herhangi bir mevki peşinde olmadığını bunu Allah rızası için yaptığını defaten tarafıma bildirmiştir. Ancak kısa sürede tanıdığım alçak gönüllü inançlı Allah korkusunu bilen duygusal hoşgörülü ve çıkarsız bir hayat yaşayan böyle insanların bu davada mutlaka olmalı gerektiğine inandığım için sürecin içerisinde bizlerle olması konusunda başta izzet ALPMAN ve ben yoğun bir baskı kurmamız sonucunda kendisini ikna ettik. Ağustos 2012 de bizlerle hareket etmeye başlayan ne Hamit YILDIZ’la ne de başka bir arkadaşla asla koltuk ve yer pazarlığı yapmadık yapanlarla da yola devam etmedik. II. Başkan olması konusunda da kendisiyle sohbetim sırasında benim ısrarım ve talebim doğrultusunda ikna olmuştur. II.Başkan Emin PINAR’ın insanların yüzünü dahi görmeden ve tanımadan eleştirici kırıcı tavrı hiç hoş değildir.

 

   Kendisini bu camianın önde gelen bir ferdine yakışmayan üslubundan dolayı kınıyorum. Olağanüstü Genel Kurul sürecinde günlerce evinde kaldığım sofrasına oturup uzun zamanlar paylaştığım evimde günlerce kalan bir lokmayı bile gece gündüz demeden yeri geldiğinde aç susuz uykusuz geçirdiğim değerli kardeşim Hamit YILDIZ’ın beraber olduğum süreç içerisinde zamanını sürekli camianın sorunlarına adamış yemek ve uyku saatinden fedakarlık yaparak kimisinin dilekçesini kimisinin mahkeme evrakını kiminin özel maddi manevi sorununu çözmeye adamış benim bile hayat ve dünya görüşümün değişmesine vesile olmuş kardeşime bu mesnetsiz ve yakışıksız sözleri kimsenin söylemeye hakkı yoktur. Allah herkesin gönlünü ve hizmetini görür. Yasaların çıkarılmasındaki çabalarının görmezden gelindiğini söyleyenlerin TBMM giriş çıkış tarih ve saatlerini belgeleriz sonra susar kalırlar. Madem sizler bastırdınız madem yasalar sayenizde çıktı, madem bu kadar güçlüydünüz neden yasanın içerisinde Terör gazileri için bir tek talepte bulunmadınız yada şehit ailelerinin feragat sorununu yada çalışan gazilerin 15 yılda 3600 gün üzerinden emekli olmaları konusunda yada maaş artışı konusunda neden bastırmadınız o zaman nerdeydinizYapılan her iyileştirmeyi sahiplenirken eleştirilere kulak tıkayın kendiniz söyleyin kendiniz inanın herkes kimin ne kadar emeği var ve ne kadar çabaladı görüyor. Yasaların çıkarılması sürecinde bireysel mücadele eden şube başkanlarımıza, vazife malulu arkadaşlarımıza ve Hamit YILDIZ’a sonsuz teşekkürler. Haklarını bizlere helal etsinler.


  

                                                                               Hüdaverdi MERCAN

                                                                                       Malul Gazi


Yorumlar

Yorumlar