Alim IŞIK, Şehit ailelerine ikinci iş imkanı sağlayan yasal | Gazi TV

Alim IŞIK, Şehit ailelerine ikinci iş imkanı sağlayan yasal

Bu haber 01 Aralık 2012 - 21:10 'de eklendi ve 1 views kez görüntülendi.
Alim IŞIK, Şehit ailelerine ikinci iş imkanı sağlayan yasal

MHP Kütahya Milletvekili Prof.Dr. Alim Işık, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma ŞAHİN tarafından yanıtlanması istemiyle Meclis Başkanlığı’na verdiği yazılı soru önergesinde, şehit ailelerine ikinci iş imkanı sağlayan yasal düzenlemenin ardından bazı şehit kardeşlerinin veya aile bireylerinin işe alınma işlemleri tamamlanırken birçok ailede sorunun devam ettiği yönündeki şikayetleri Meclis gündemine taşımıştır.

Anılan sorunun giderilmemesinin vatandaşları rahatsız ettiğini belirten MHP Kütahya Milletvekili Prof.Dr. Alim IŞIK, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma ŞAHİN’e şu soruları yöneltti ve cevap istedi:

“4/7/2012 tarihli ve 6353 Sayılı Kanunla yapılan düzenlemelerden yararlanmak üzere şimdiye kadar Bakanlığınıza kaç şehit kardeşi ya da aile bireyi ikinci iş için başvuruda bulunmuştur?Yapılan başvuruların kaçı Bakanlığınızca kabul edilerek işlem yapılmıştır? Şimdiye kadar kaç vatandaşımız 2. İş kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarında işe yerleştirilebilmiştir? Bu amaçla çıkartılması gereken Yönetmelikler çıkartılmış mıdır? Bazı ikincil düzenlemelerin hala çıkartılmadığı iddiaları doğru mudur? Doğru ise yaşanan gecikmelerin sebepleri nelerdir? Şehit kardeşleri ya da çocukları için diğer aile bireylerinin feragat etmemeleri nedeniyle sorunlar yaşandığı iddiaları doğru mudur? Anılan düzenlemenin ardından uygulamada yaşanan sorunların belirlenerek çözümlerinin bulunması konusunda Bakanlığınızca bir çalışma yapılmış mıdır? Yapıldı ise bu konuda şimdiye kadar ne tür önlemler alınmış ya da alınmaktadır?”

 

Kaynak: http://alimbey.com/arsivler/5026

Yorumlar

Yorumlar