Akil İşi SULANDIRMAK | Gazi TV

Akil İşi SULANDIRMAK

Bu haber 10 Mayıs 2013 - 16:37 'de eklendi ve 3 views kez görüntülendi.
Akil İşi SULANDIRMAK

Sitemiz köşe yazarlarından Sn. Baler FİDAN’ın köşe yazısını sizler için yayımlıyoruz….

Bebek katilinin projesimidir , hükümet politikasımıdır bilmem ancak bu akil adamlar ülke gündemini iyi sulandırdılar.

 

Ne garip değil mi? 

 

Hepsi birbirine benzer farklı görüşteki 63 kişi, kimi artist, kimi yazar, kimi başkan kimi bilmem neci bir sürü insan birilerinin emri ile birbirinden habersiz, neye kime hizmet ettiklerinin bilmeden, bir  bilinmeze ortak oldular.

 

Bazıları tv’lerdeki tartışma programından , gazetedeki köşe yazısından, senaryolardaki rolden, şarkılardaki ritimden, stk’lardaki başkanlık oyunundan ibaret sanıyor hayatı. Üstlendikleri rolün hakkını verircesine  Diyarbakır’da farklı Hakkari’de farklı, Kayseri’de İzmir’de, Ordu’da farklı söylemlerle sanki nabza göre şerbet veriyor gibiler.

 

Bazıları barış diyor başka bir şey demiyor, savaşın neden-niçin çıktığının farkında olmadan, kimi biz raportörüz diyor, kimi biz halk ne diyor onu öğreniyoruz diyor, kimisi iyice kaptırmış kendini  kah hükümet ağzıyla kah bebek katili ağzıyla konuşuyor.

 

Vel hasıl kelam anlaşılıyor ki AKİL İNSANLARIN görevleri yemek içmek gezip görmek dışında birazda bu işi sulandırıp magazinleştirmek.

 

İçlerinde çok idealist insanlar var onları taktir etmemek haksızlık olur, yıllardır KÜRTÇÜLÜK davası güdüp, medya vasıtasıyla mücadele veren, idealleri uğruna siyasette  renkten renge giren ve şuan verdikleri emeğin karşılığını alan PKK ve uzantı görüşlerin elemanları onları şahsım adına gerçekten tebrik ediyorum neden orada olduklarını biliyorlar en azından.

 

 Yıllardır demokrasinin nimetlerinden faydalananlara bakıyorum da,  akil insanlara gösterilen protestolara, meşru  demokratik haklara karşı müthiş tahammülsüz davranıyorlar.

 

Bu demokrasiyi sadece kendilerine lütfedilmiş bir nimet sanan tahammülsüzler , yapılanların yanlış denmesine dahi dayanamıyor, illa da “biz ne dedikse o, biz ne dersek ona inanacaksınız” diye dayatıyorlar  insanlara, karşı gelenleri kah savaş çığırtkanı,  kandan beslenenler, kah  çapulcu deyip aşağılama yoluna gidiyorlar.Amaç önlerinde kimsenin durmaması.

 

Akil sakil her ne ise bu işin ne kadar yanlış olduğu baştan beri ortada, İzmir’linin, Samsun’lunun,  Sinop’lunun, Sivaslı, Adana’lının   terörden yana talepleri yok hatta Diyarbakır’lı,  Şırnak’lı vatandaşta terör yoluyla bir talepte bulunmuyor.

 

Terör yoluyla silah zoruyla TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİNDEN talepleri olanlar,  bu yolun yolcuları Kandil’de İKAMET EDİYOR. İkna edilmesi gereken birileri var ise oda PKK Terör Örgütü üyesi eşkiyalar…

 

Bu akil adamlar gitsin Kandil müdavimlerini ikna etsin silahları bırakın devlete teslim olun desin AKİLLERİ bir işe yarasın.

 

Aksi taktirde yaptıkları halkı kışkırtmaktan, tahrik etmekten, ayrıştırmaktan başka bir işe yaramaz.

 

Şuan ki tabloda; Sanki Türkler savaş istiyor barışa karşı, yıllardır TÜRK oldukları için kazandıkları imtiyazlar varmış da onları kaybetmenin telaşına kapılmış gibi gösterilmeye çalışılıyor,

 

Kürtler sanki mağduriyetleri bu yolla giderilecekmişte TÜRKLER engel oluyormuş gibi kışkırtılmaya çalışılıyor.

 

Terör sorunu ne Türklerin ne Kürtlerin bu ülkede yaşayan herkesimin ortak sorunudur, kimse çözümsüzlük gibi bir isteği yoktur.

 

Tüm tepkiler izlenen yola, yoldaki belirsizliğe ve bu belirsizliklerde ısrar edenleredir, bu böyle sürdürülmeye devam ederse toplumumuzda kapanması güç derin yaralar açar bizden demesi.

Yorumlar

Yorumlar