Ahirette Hesap Veremezsiniz! | Gazi TV

Ahirette Hesap Veremezsiniz!

Bu haber 14 Ocak 2013 - 18:07 'de eklendi ve 1 views kez görüntülendi.
Ahirette Hesap Veremezsiniz!

Sitemiz köşe yazarlarından Gazimiz Sn. Sebahattin ASLAN’ın köşe yazısını sizler için yayımlıyoruz.

 

Bekara hanım boşamak kolay en sevdiğim atasözlerindendir bir şey hakkında konuşurken yorumlarken bunun gibi atasözlerimizi hatırlamak belki bizleri boş konuşmak için biraz caydırır. Bir kişiyi yorumu olayı eleştirebiliriz saygı duymak gerekir ama sizin o fikri eleştirmeniz veya övmeniz herkesinde o fikre destek çıkacağı anlamına gelmez söylenen sözler sadece sizi bağlar karşınızdaki insanları asla bağlamaz bazı yaşanan olaylarda hazmedilemeyecek asla kabul edilemeyecek konular olabilir. Halka bu olumsuz olayları şirin gösterme çabası niçin onu anlamıyorum anlamakta istemiyorum.

 

Bugünlerde ülkemiz gündemini meşgul eden olaylardan biride İmralı da ki bebek katili ile müzakereler müzakere olsun mu? Olmasın mı? Olursa nasıl olur? Terör biter mi? bitmez mi?

 

Bundan yıllar önce bebek katilinin ilk yakalandığında ve yargılanma sürecinde adana şehit aileleri ve gaziler derneği olarak Mudanya ya gittim sahil kenarında basın mensupları tüm illerden gelen şehit ailesi ve gazilerimiz vatandaşlarımız mahkemeyi televizyonlardan izlemekteler orada ben ‘’ bu köpek bebek katili 10 yıl ( on yıl ) sonra serbest bırakılırda meclise girerse hiç şok olmam’’ dedim Allah söyletti sanırım bu sözleri bana bu sadece bir düşünce idi tabi haklı olarak o ortamda bulunanlar tepki gösterdi saygı duyarım şimdi düşünüyorum bakıyorum anımsıyorum tepki haklı tabiî ki bir gazi olsam da bende bir fikrimi beyan ettim şuan o tepkiye göre bakıyorum benim dediğim olmak üzere o yolda yavaş ağır adımlarla hazmettire hazmettire gidilmekte tepki var o anki tepki şuan yok maalesef şehit ailelerimiz ve gazilerimiz dahi basından izlemekteyim olsun mu? Olmasın mı? Görüşülsün mü ? Görüşülmesin mi? diye muallâktalar kendi aralarında kimileri asla görüşülmesin diyor kimileride kırmızıçizgilerimiz var bu kırmızıçizgiler çerçevesinde görüşülsün denmekte ben bu kırmızıçizgileri hiç anlamıyorum Türkiye kuzey ırak a girerken 36.cı paralel vardı terörde kırmızıçizgilerimiz vardı ülke olarak ama şuan bakıyorsunuz ne kırmızı nede beyaz mor sarı çizgi mizgi kalmadı bu çizgileri bana birileri anlatabilir mi? acaba bu kırmızıçizgiler şehit olan bir evladımızı geri getirir mi? Babasız kalan bir şehit çocuğumuza baba sevgisini kokusunu geri verir mi? Bazı kesimlere sorarım bu görüşmeler yapılmak istenirken şehit anneme babama kardeşime evladıma sordunuz mu? Şehit eşlerimize sordunuz mu? Her gün acı ile kıvranan gazilerimize sordunuz mu? Onların fikirlerine düşüncelerine saygı duydunuz mu? Hayır, tabiî ki sormadınız ve de onların düşüncelerine de zerre saygınız yok. burada ki tek amaç belli terörü çözerimde nasıl koltuğumu korurum veya başka şey bilemiyorum kötüye de yormak düşünmek istemiyorum asla ama lütfen ülkemin siyasileri şehitlerimizi gazilerimizi siyasetinize alet etmeyin bir oy uğruna şehit gazi kanları üzerinden siyaset yapmayın şehit kanı gazilerimiz üzerinden siyaset yapmak acizliktir oy alacak iseniz hizmetinizle ülkeye yaptığınız olumlu görevlerle oyunuzu alın şehit gazimi asla bu siyasete alet etmeyin.

 

 

Bir evladı büyütüp beslemek yetiştirmek kolay değil geceleri hasta olsa öksürse annesi titrer kış günlerinde gece kalkar üzerini örter aman evladım üşümesin diye sizler farkında değilsiniz belki ama hiçbir şehitliğe giderek bu acılı annelerimizi çocuklarımızı uzaktan izlediniz mi? bir mermer taşını okşayıp sevdiniz onunla konuştunuz mu? Geceleri gazilerimizin uyumayarak acı içinde kıvrandığına şahit oldunuz mu? Bir doktora giderek kes at şu ayağımı dediğiniz yalvardığınız hiç oldu mu? Tabi ki hayır olmadı peki şimdi sormazlar mı size bu fedakâr insanlarheyyyy siyasiler dur bakalım sen kimin adına kiminle neden niçin pazarlık ediyorsun ne tavizler veriyorsun bizim fedakârlıklarımız üzerinden siyaset yapmak oy avcılığı yapmak size mi kaldı demezler mi? tabi ki derler demekte de çok çok haklılar onlarda ister tabiî ki terörün bitmesini onlarda ister tabiî ki terörden hiç kimsenin acı görmemesini ağlamamsını babasız evlatsız kalmamasını onlarda ister ülkesinin huzur mutluluk içinde yaşamasını onlarda sizden daha çok ister. Ama sizlerin onları görmezden gelerek hiçe sayarak duygularını dinlemeden anlamadan acılarına ortak olmadan onlara danışmadan böyle bir şeyi yapma hakkınız var mı? O hakkı nereden buluyorsunuz oda başka bir konu hemen her konuda ota boka referandum diyenler şimdi böyle önemli bir konuda şehit aileleri ve yüce Türk milletinin tepkilerini görmezden gelemez gelmemelidir ben yaparım olur demek yanlıştır bunu iyi incelemek gerekir böyle önemli bir konuda fedakârlık yapmış şehit ailelerimiz gazilerimiz mutlaka dinlenmelidir onların görüşleri alınmalıdır yoksa şehitlerimize hiç kimse bunun hesabını kimse veremez.

Yorumlar

Yorumlar