Afyonkarahisar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinden z | Gazi TV

SON DAKİKA

Afyonkarahisar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinden z

Bu haber 23 Mart 2012 - 8:53 'de eklendi ve 1 views kez görüntülendi.

Afyonkarahisar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinden z

 

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı’ya yaptığı ziyarette konuşan Afyonkarahisar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Onursal Başkanı Hacer Eker, açıklama yaparken gözyaşlarına hakim olamadı. Konuşmasında vatandaşın ve kendisinin bedelli askerliğe karşı olduğunu ifade eden Eker, ‘Bütün dünya da ve Türkiye de vatandaşlar bedelli askerliğe hayır, hayır, hayır diyor’ dedi.

Afyonkarahisar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Onursal Başkanı Hacer Eker ve Dernek Sayman’ı Fahriye Bozokluoğlu, Şehitler Haftası nedeniyle, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı’yı ziyaret etti.Ziyartte Kumartaşlı’ya 4 şehit ailesine verilmesi için 4 adet zarf veren Eker, zarfları verdikten sonra açıklama da bulundu.

 


Zengin çocuğunun parayı verip düdüğü çalmasına karşı olduğunu dile getiren Eker, şunları söyledi;
“Zengin parayı verir düdüğü çalar diyorlar. Fakir de gider şehit olur diyorlar. Şehitlerimize yazık oluyor. Niye kuzucuklar, yavrucuklar şehit olsun, şehit olan çocukların anneleri gitsin, anneler olarak bizler gidelim askere. 20 yaşında 21 yaşında çocuklar toprak altında, yazık oluyor çocuklarımıza. Bütün laflarım boğazımda düğümleniyor, konuşamıyorum. Fakirin çocuğu para bulamaz ama zenginin çocuğu bedelli yapar. Parayı verir düdüğü çaları istemiyoruz. Meclis’te yaşanan kavga görüntülerini üzülerek izliyoruz. Türkiye’nin birliğini, bütünlüğünü istemeyen güçlere fırsat veriliyor. Millet olarak bu tabloları üzülerek izliyoruz” dedi. Eker ayrıca yaşlılar haftasını da kutlamayı unutmadı.

 


Ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getiren Kumartaşlı, Afyonkarahisar’da milli ve manevi duygulara olan hassasiyetin çok azaldığını ifade etti.

Yorumlar

Yorumlar