Afyonda Asker Adaylarına Ziyaret | Gazi TV

SON DAKİKA

Afyonda Asker Adaylarına Ziyaret

Bu haber 17 Mayıs 2012 - 12:45 'de eklendi ve 1 views kez görüntülendi.

Afyonda Asker Adaylarına Ziyaret

Afyonkarahisar İhsaniye İlçesi Eski Eymir köyünden 92/4 Tertip askere gidecek 12 genç, Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi Başkanı İsmail KUMARTAŞLI’yı ziyaret etti. 12 Asker adayının ziyaretlerinde ‘Vatan için ölmeye hazırız’ sözleri ile duygulu anların yaşanmasına neden oldu

 

      Afyonkarahisar İhsaniye İlçesi Eski Eymir köyünden 92/4 Tertip askere gidecek 12 genç 21 Mayıs’ta birliklerine teslim olacak. Yörenin geleneği olarak sırtlarına işlemeli üzerinde ‘O Şimdi Asker’ yazılı al yazmaları ile akrabalarını ziyaret eden gençler örnek bir davranış sergileyerek Afyonkarahisarda önemli ziyaretlerde bulundular. İlk olarak Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi Başkanı İsmail KUMARTAŞLI ve Şehit Aileleri -Gazilerden helallik istediler. Gazilere vatan için görev yaptıkları için çok teşekkür ettiklerini ifade eden gençler, ‘bizde vatan için ölmeye hazırız’ dediler.

         “BAŞKAN ZİYARETTEN MEMNUN”


       Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi Başkanı İsmail Kumartaşlı gençlerimizin bir an evvel askere gidip, birliklerine teslim olmak istemeleri bizleri gururlandırmıştır. Günümüzde Askerlikten kaçmak için çeşitli mücadele verenlere Afyonkarahisardaki gençler Türk’lük dersi vermişlerdir. Türk-İslam ahlakı ile yetişmiş Gençlerimizin Ailelerine böyle vatan aşkı ile yanan gençler yetiştirdikleri için minnettarız biz buyuz sizlere hayırlı teskereler diliyorum. Allah yar ve yardımcıları olsun” dedi.

        Daha sonra gençlere askerlik,Bayrak sevgisi,Vatan sevgisi,Türklük ile ilgili bilgiler veren Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi Başkanı İsmail KMARTAŞLI bizden feyiz alıyorlar. Bizde onlara askerlikle ilgili bilgiler verdik. Askerlikte Neler yapması gerektiğini nöbetlerinden, terhislerine kadar olan bilgileri verdik. Bu bir başlangıç olduğuna inanıyorum. Türk gençlerinin vatan ve bayrak sevgisi ile askere giderken bizleri de ziyaret ederek bilgimize başvuracaklarına inanıyorum” Asker Ocağı Peygamber Ocağıdır dedi.


Yorumlar

Yorumlar