Afyon Şubesinden Basın Açıklaması | Gazi TV

SON DAKİKA

Afyon Şubesinden Basın Açıklaması

Bu haber 25 Nisan 2012 - 12:20 'de eklendi ve 1 views kez görüntülendi.

Afyon Şubesinden Basın Açıklaması

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyon Şube Başkanı Sn. İsmail KUMARTAŞLI’nın Afyon Şubesi olarak yaptığı Basın Açıklaması aşağıda sunulmuştur. Kamuoyunun dikkatine sunulur.

 TÜRKİYE HARP MALÜLÜ GAZİLER ŞEHİT DUL VE YETİMLERİ DERNEĞİ AFYONKARAHİSAR ŞUBE BAŞKANLIĞI BASIN AÇIKLAMASI

24-04-2012 Tarihinin Bilançosu Bingöl’de Çıkan Çatışmada 3 Şehit 10 Yaralı

 

BİNGÖL’DE 4 PKK’LI ÖLDÜRÜLDÜ

Bingöl’ün Genç ilçesi kırsalında 4 teröristin ölü olarak ele geçirildiği çatışmada 3 asker şehit oldu; 3′ü korucu, 7′si asker 10 güvenlik görevlisi de yaralandı.

Yolaçtı köyü kırsal kesiminde bu sabah saatlerinde arazi arama tarama faaliyetlerinde bulunan güvenlik güçleri ile ‘Teslim ol’ çağrılarına ateşle karşılık veren bir grup PKK’lı arasında çıkan çatışmada, 4 terörist ölü ele geçirilmişti.

Bölgede sıcak temas devam ederken çatışmalar sırasında er Sinan Şen ile korucu Ali Kalan şehit oldu, köy korucuları Hüseyin Alkaç, Ahmet Taş ve Ümit Dinç’in yanı sıra 7 asker de yaralandı. Yaralılar Bingöl Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken bölgede çatışmalar devam ediyor.

 

MARDİN’DE ASKERİ ARACA BOMBALI SALDIRI

Mardin – Diyarbakır karayolunda ise bu sabah askeri aracın geçişi sırasında patlama oldu, 1 asker yaralandı.

Teröristler yola önceden yerleştirdikleri patlayıcıyı, askeri araç geçerken uzaktan kumandayla infilak ettirdi. Araç hasar görürken yaralanan asker hastaneye kaldırıldı.

 

PKK, ŞEMDİNLİ’DE ASKERİ KULE ŞANTİYESİNE SALDIRDI: 1 YARALI

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde askeri kulelerin yapıldığı şantiye alanına girmek isteyen PKK’lılarsa termal kameralar tarafından tespit edildi. Bölgeye yapılan operasyonda güvenlik güçleri ile PKK’lılar arasında çıkan kısa sürüreli çatışmada şantiye bekçisi yaralandı.

Olay, saat 01:30 sıralarında Irak sınırının sıfır noktasında bulunan Derecik beldesine bağlı Umurlu köyü Yolgeldi mezrasının Kuzey Gedik Bölgesi 86 No’lu sınır taşında meydana geldi. 86 No’lu sınır taşı yakınlarında askeri kule yapımında çalışan iş makinelerin bulunduğu şantiyeye girmek isteyen PKK’lı teröristler, Derecik İç Güvenlik Alay Komutanlığı ile Umurlu Taburu’nda bulunan termal kameralar tarafından tespit edildi.

Bunun üzerine PKK’lıların kaçabileceği bölgeler, obüs ve havan toplarıyla bombalandı. Güvenlik güçleri ile teröristler arasında kısa süreli süren çatışmda askeri kule yapımında çalışan iş makinelerin bekçiliğini yapan Osman Şandur, bir iş makinesinden seken kurşunla yaralandı. Yaralanan Şandur, Derecik Sağlık Ocağı’nda yapılan ilk müdahale ardından Şemdinli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Şandur’un sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Öte yandan aynı bölgede çalışan bir iş makinesinin altına bırakılan mayın da sabah saat 07:00 sıralarında büyük bir gürültü ile patladı. Patlamada ölen ya da yaralanan olmadı.

İDİL’DE DE 2 PKK’LI YAKALANDI

 

Şırnak’ın İdil ilçesi Dirsekli köyünde de güvenlik güçlerinin düzenlediği operasyonda 2 PKK’lı, silahlarıyla birlikte sağ olarak yakalandı.

 

İdil’de güvenlik güçleri 2 PKK’lının ilçeye 2 kilometre mesafedeki Dirsekli köyüne geldiği belirledi. Köye öğle saatlerinde operasyon düzenlendi.

 

Özel Harekat timlerinin de katıldığı operasyonda 2 PKK’lı, silahlarıyla birlikte sağ olarak yakalandı. Güvenlik güçleri köydeki evleri tek tek ararken kırsalda da operasyon başlatıldı.

 

Ülkemizin Birliğini Bütünlüğünü bozmaya çalışan Vatan haini bölücüler Eğitim yerlerine Askerimize,Polisimize,İnşaatlarımıza pervasızca saldırıyor aynı gün içersinde onlarca diyebileceğimiz eş zamanlı saldırı planlıyor ve bir kısmını uygulayabiliyor, Şehitler veriyoruz, Gaziler veriyoruz, Ailelere ateş düşüyor bizler (Şehit Aileleri ve Gaziler ) acı çekiyoruz ama ne hikmetse vatandaşlarımızdan bir tepki yok. Televizyonlar normal yayın akışına devam ediyor. Siyasilerden tokat  gibi bir açıklama gelmiyor, hal böyle olunca Bölücü hainlerin cesareti artıyor ve kendilerinde güç bulduklarını zannederek bu sessizlikten yararlanarak amaçlarını hedeflerini daha da ileriye götürerek bölünmeden ayrı bir devletten bahsetmektedirler .

 

Siyasiler sıradan gün geçirirken, ülkenin öbür tarafında güney doğusunda vatan evlatları canlarını vermekte Şehit olmaktadırlar nasıl bir adalet ,nasıl bir anlayış anlamış değiliz.Ülkeyi yöneten beyler siyasiler silkelenin kendinize gelin durdurun artık bu kanı biz sizlerin hesaplarınıza kurban gitmek istemiyoruz.

 

Afyonkarahisar lı Şehit Aileleri ve Gaziler olarak Bu duygu ve düşünceler içersinde olduğumuzu bildirir Tüm Şehitlerimizin Ailelerine ve ülkemize baş sağlığı diler Gazilerimize Allahtan acil şifalar dilerim.

 

                                                                                                                            İsmail KUMARTAŞLI    

                                                                                                                           Malül Gazi P.Uzm.Çvş.

                                                                                                                                      Şube Başkanı

 

Yorumlar

Yorumlar