Adaylık Açıklaması

Adaylık Açıklaması

10/02/2013 0 Yazar: Gaziler Net
Adaylık Açıklaması

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Adana Şube Başkanlığı seçimlerinde adaylığını açıklayan Gazimiz Sn. Mehmet Ali BAKIR’ın açıklamasını sizler için yayımlıyoruz.

 

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Adana Şubesinin yapılacak Olağan Genel Kurul Toplantısında Dernek Başkanlığına şehit ailelerimizin, gazilerimiz ve vazife malulü arkadaşlarımın yoğun talebi nedeniyle aday olmaya karar verdim.

Derneğimizin kuruluş aşamasında değerli Şehit yakınları, Gazi ve vazife malulü arkadaşlarımla birlikte 13 kişinin imzası ile Genel Merkezimizden yetki belgesini alarak bu yola hep birlikte ve beraberce çıktık. Arkadaşların takdiri ile de Kurucu Başkanlık yaptım. Başkanlığım döneminde hiçbir Şehit yakını, Gazi ve vazife malulü arkadaşlarım arasında asla hiçbir ayrım yapmadan sorunlarını, isteklerini ve şikâyetlerini dinleyerek kanunlar ve yasalar çerçevesinde çözüm yaratmaya çalıştım onların her türlü sorunlarında hep yanlarında oldum. Şube Başkanlığını işlerimin il dışında olması nedeni ile şu anda mevcut Başkanımıza yapılan Olağan Genel Kurulda seçilmesi sonucunda devrettim. Yapılacak Olağan Genel Kurul Toplantısında Şehit yakınları, Gazi ve vazife malulü arkadaşlarım uygun görüp. Beni Dernek Başkanı seçmeleri halinde de yine aynı şekilde geçmişte olduğu gibi Şehit yakınları, Gazilerimiz ve vazife malulü arkadaşlarım arasında asla ayrım yapmadan kanunlar ve yasalar çerçevesinde haklarını arayarak, yeni yasal düzenlemeler yapılması için gereken çalışmaları üyelerimizin vereceği destek ile yapmaya devam edeceğim. Sürekli ayrım kelimesini kullandığım için yanlış anlaşılmasın Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Adana Şubesinde böyle bir ayrımcılık ve ötekileştirme olmadı ve olamaz. Fakat Adana ilimizde iki ayrı dernek olması nedeni ile bu sıkıntıları zaman zaman yaşadık. Ben derneğimizin üyesi olmayan Şehit yakınları ve Gazi arkadaşlarıma da bu güne kadar her türlü hak ve talepleri konusunda yardımcı oldum. Dernek olarak bu güne kadar böyle bir ayrımcılığa müsaade etmedik ve etmemeye de devam edeceğiz. Yapılacak Olağan Genel Kurul Toplantısında başka aday veya adayların olması halinde tüm aday arkadaşlarıma şimdiden başarılar dilerim. Fakat seçim sürecimiz içinde aday olacak arkadaşlarımın da biz Şehit yakınlarımıza, Gazilerimize ve Vazife malullerimize yakışır bir şekilde bir birimizi karalamadan, kırmadan demokratik çalışmalar yapmalarını ve makam ve mevkilerin her zaman gelip geçici olduğunu dostluğumuzun ilelebet devam edeceğini tüm üyelerimize söyler Saygılar sunarım.

 

 

                                                              Gazi Mehmet Ali BAKIR

                                                                               Adana Şubesi Başkan Adayı  

 

 

Yorumlar

Yorumlar