Adana Şubesinden Dayanışma Örneği | Gazi TV

SON DAKİKA

Adana Şubesinden Dayanışma Örneği

Bu haber 09 Nisan 2012 - 11:40 'de eklendi ve 2 views kez görüntülendi.

Adana Şubesinden Dayanışma Örneği

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Adana Şubesi Tarafından Amerika’da yaşayan bir Türk Derneğinin organizesi ile , Seyhan İşitme Engelliler Okul Müdürlüğünün Tespit ettiği, muhtaç olan 40 Sağır ve Dilsiz Öğrenciye Giyim ve Ayakkabı yardımı yapıldı.

 

    Adana Vali Yard. Halis ASLAN ve Adana İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali SELAMET’in de katıldığı Etkinlikte konuşan Türk Harp Malulü Şehit ve Gazi Dernek Başkanı M. Ersin  GÜLUÇAR  “Bugün burada  bizim için çok özel olan, İşitme engelli bu çocuklarımızla buluşmanın sevincini beraberce yaşamaktayız. Bu kardeşlerimizin sessiz dünyalarında onlara bilgi ve rehberlikleriyle ışık tutan, işaret diliyle birlikte onlara yüreklerinden gelen o iyimser sesi haykırmalarına vesile olan Öğretmenlerimizin çabalarını kutluyoruz. İlerde bu Çocuklarımızın çok önemli yerlere gelmemeleri için hiçbir neden yoktur, bunu yaptıkları sosyal faaliyetlerle kanıtlamışlardır.

 

    Bizler Gaziler ve Şehit Yakınları olarak her zaman bu yavrularımızın yanında olacağız. Amerika’da Yaşayan Soydaşlarımızın Gönderdiği bu giyim eşyalarını hediye etmenin sevincini yaşıyoruz. İlerde İnşallah Vatana Millete Hayırlı Bireyler olurlar, bu dayanışmada emeği geçen Amerika’daki Türk Dostlarla aramızda köprü olan Gazimiz Sabahattin ASLAN’a  ve Okul Müdürümüz  Sn. Yunus  ÇINKIR Hocamıza da ayrıca  teşekkür ediyoruz, dedi

Yorumlar

Yorumlar