Adana Şube Başkanlığından Basın Açıklaması | Gazi TV

Adana Şube Başkanlığından Basın Açıklaması

Bu haber 13 Nisan 2013 - 1:20 'de eklendi ve 0 views kez görüntülendi.
Adana Şube Başkanlığından Basın Açıklaması

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Adana Şube Başkanı Sn. Mehmet Ali Bakır’ın basın açıklaması aşağıda sunulmuştur.

 

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Adana Şubesi


Derneğimizin 23 Mart  günü yapılan seçim sonucunda göreve üyelerimizin takdiri ile seçilerek başladık, camiamıza faydalı olmak için elimizden geleni yapacağız.


Şehit aileleri ve gaziler olarak akan kanın durmasını, terörün bitmesini en samimi duygularla bizde istiyoruz, bu terör olaylarında vatan evlatlarımızı şehit verdik, bir çok vatan evladımız Uzuvlarını kaybedip gazi oldular, evladını şehit verdikten sonra üzüntüden rahatsızlanan anneler, babalar, eşler, çocuklar ve çok zor şartlar içinde yaşamını sürdüren gazilerimiz var, terör olaylarından dolayı şehit ve gazi haberleriyle uyanmak istemiyoruz.

 

Fakat terörün bitmesi için şuan yaşanan süreçte, şehit ailelerini ve gazileri üzen, terör örgütünün ele başının muhatap alınarak çözüm üretilmek istenmesi, bizi derinden yaralamaktadır. Yüreğinde vatan sevgisi olan Türk Milleti, oğlu şehit olunca vatan sağ olsun diyen analarımız, babalarımız, eşini kaybeden gelinlerimiz, babasız kalan evlatlarımız ve Uzuvlarını kaybedip hayatını hep bir eksiklikle yaşamak zorunda olan gazilerimizin bu süreçte fikirleri neden sorulmuyor, neden bizi aydınlatacak açıklamalar yapılmıyor çözemiyoruz, sadece bekle ve gör mantığı ile neye inanmamız bekleniyor soruyoruz ? Şehitlerden ve gazilerden nasıl helallik isteyeceksiniz. Bizim olmazsa olmazlarımıza hassasiyet göstererek, rencide etmeden, bizlerin ödediği bedellere saygı göstererek, bundan sonraki atılacak adımların hassasiyetle yürütülerek terörün  bitirilmesini istiyoruz.  Biz bu süreçte bir tarafız, ateş düştüğü yeri yakıyor, bu acılarla hep biz yüzleşiyoruz, bizlerin acılarına ve sancılarına bu süreçte saygı duyulmasını bekliyoruz.


Türkiye Cumhuriyeti Büyük Millet Meclisinde yemin ederek bizleri temsil edeceğinize söz veren sayın Millet Vekillerimize soruyorum, sizleri seçen Türk Milletine yaşanan süreci neden siz  anlatmıyorsunuz da, 63 akil adamın bizleri ikna ederek, inandırmasını bekliyorsunuz, bir anlam veremiyoruz. ‘‘Ne zaman ki Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Milleti ayağa kalkıyor, güçleniyor işte o zaman dünyanın dengesi bozuluyor’’ Dikkatli adımlar atılmalı ve dış mihrakların oyununa gelinmemelidir.


Bir an önce terörün bitirtilip, terörün geride bıraktığı şehit babasının, annesinin, eşinin çocuklarının ve gazilerimizin derinden etkilenen psikolojisinin düzeltilmesi gerektiğini düşünüyoruz. 


Türkiye Cumhuriyetinin Varlığından Ve Birliğinden Rahatsız Olanlar, Bu Ülkeyi Bölmek İçin Asırlardır Mücadele Eden İç Ve Dış Mihraklar, Bir Gün Gelecek Sizlerde Helak Olacaksınız. 


FAKAT TÜRKİYE CUMHURİYETİ VE TÜRK MİLLETİ İLELEBET PAYİDAR KALACAKTIR.


NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE…


Yorumlar

Yorumlar