Açlık Grevine Dahi Gidebiliriz | Gazi TV

SON DAKİKA

Açlık Grevine Dahi Gidebiliriz

Bu haber 26 Mart 2012 - 18:38 'de eklendi ve 1 views kez görüntülendi.

Açlık Grevine Dahi Gidebiliriz

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Erzurum Şube Başkanı Sn. Recep AKGÜL, Doğu TV ve Kanal 25 TV’de yaptığı açıklamada açlık grevine dahi gidebiliriz dedi.

 

   Erzurum Şube Başkanı Recep AKGÜL Doğu TV ve Kanal 25 TV’de yaptığı açıklamada Kaçakçılarla, Ermenilerle aynı statüye konulmaları Vatanımızın ve Milletimizin Bölünmez Bütünlüğü uğruna  kan ve can veren aziz Şehitlerimizin aileleri ve Malul Gazilerimizi derinden sarsmıştır.

 

   Sayın Bakanlara Gazi Kimliğini ve Madalyayı teslim edeceğini ve bunların kaçakçılara ve Hrant DİNK’in ailesine verilmesini söyleyerek sert açıklamalarda bulundu. Bizlerin ismi kullanılarak yasanın sivil, kaçakçı ve ermeni olan kişilere yansıdığını dile getiren Şube Başkanı Recep AKGÜL yasanın derhal geri çekilmesini istedi. Sayın Maliye Bakanı ve Aile Sosyal Politikalar Bakanını istifaya davet etti.

 

   Yasanın geri çekilmesi için ne gerekirse yapacaklarını anlatan Başkan, AÇLIK GREVİNE dahi gideceklerini söyledi. Bu hükümeti kimin yönettiğini bilmek istiyoruz. Maliye Bakanımı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımı yoksa Başbakan mı yönetiyor öğrenmek ve bilmek istiyoruz.

 

       Tüm şehit Aileleri, Gaziler ve Erzurum halkına seslenen Başkan bugün birlik ve beraberlik zamanıdır. Bu dava hepimizin davasıdır. Herkes birlik olmalıdır. Yıllardır sıkıntılar içerisinde olan Şehit Aileleri ve Gaziler şimdiye kadar hiçbir konuda konuşmadıklarını ama bu yasanın canlarını sıktığını ve bıçağın kemiği kesip geçtiğini söyledi. Bu son olayın aileler arasında huzursuzluk yarattığını söyledi.

 

     Benim şehit analarım-babalarımın evlatları dağda, sınır ötesinde kaçakçılık yaparken mi bedenleri parçalandı. Devletin Terörden Mağdur olan vatandaşlara yardım etmesi  bizi rahatsız etmez aksine sevindirir. Sosyal Devlet anlayışı zaten bunu gerektirir. Ama Otuz yıldır Terör olan bir Ülkede Daha Şehit Kavramının Kanuni tanımı yokken Ortaya Sivil Şehit ve Sivil Gazi Tanımı yapılması, İslami bir Terim olan Türk Milleti için Kutsal bir Paye olan Şehitlik ve Gazilik  Kavramlarını Sulandırmaktan başka bir Şey değildir. Şehitliği ve Gaziliği ayaklara düşürmesine izin vermeyeceğiz. Dedi.

Yorumlar

Yorumlar