3713'den 2330'a | Gazi TV

SON DAKİKA

3713’den 2330’a

Bu haber 07 Aralık 2011 - 11:35 'de eklendi ve 5 views kez görüntülendi.

3713’den 2330’a

Gazimiz Sn. Tuncay KILIÇ’ın sitemize gönderdiği mesajı kendisinin de izni ile sizlerle paylaşıyoruz;

                  “Çok değerli Gazi arkadaşlarım hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum, benim için hepiniz bir kahraman ve gazisiniz ama tek sorun var birlik ve beraberlik sorunu. Mağduriyetini yaşadığım, ve hukuki başarılarımı sizinle paylaşmak istiyorum.

 

1992 yılında ŞIRNAK BOTAŞ KOMANDO BÖLÜĞÜNDE JANDARMA KOMANDO OLARAK ASKERİ GÖREVİMİ İFA EDERKEN SINIR ÖTESİ KUZEY IRAK HARAKETINA katıldım 17 km. Irak haftanin, Zaho,Sahra bölgelerinde Osman ÖCALAN çapulcusu ve hainleri ile mücadele için çok büyük başarılar sağladığımız dönemde operasyonun 6-7 günlerinde sıcak temas sonucu sağ bacağımı kaybettim ve 2 arkadaşım şehit 5 arkadaşta ağır yaralandık. Şehit olan bir arkadaşım aynı zamanda köylüm ve okul arkadaşımdı. 7 defa ameliyat oldum 90 gün GATA da kaldım buları bir tarafa bırakalım asıl zorluklar sonradan başladı devletle mücadele kendimizi ispatlamamı desem ne kabul ederseniz.

 

1997 yılında Türk Telekomun açmış olduğu sınavı 1. ci olarak kazandım ancak bir şekilde sınav iptal edildi ben idare mahkemesine başvurdum ve adelet yerini buldu davayı kazandım 3 yıl sonra 1997 yılında görevime başladım o dönem de Lise mezunuydum o yıl üniversite sınavına başvurdum ÖSS yi kazandım ve 2 yıllık öğretimimi bitirdim. Şuan da da 4 yıllık İşletme bitirdim.Daha sonra TRT’ ye bir şekilde geçtim ve şuan 15 yıllık memur ve Televizyonda Bütçe Kontrol Müdürlüğüne devam etmekteyim.

 

Ancak işe başlarken Kurumuma ben Gaziyim Emekli Sandığından maaş almaktayım ilgili personel Müdürlüğüne bildirdim ve Sicil Numaramı verdim. Emekli Sandığı memur olarak çalıştığım için maaşımın kesilmesi gerekirken 8 yıl hem emekli keseneğimeden para kesmiş, çalıştığım kurumdan, ve diğer taraftan maaş ödedi aynı zamanda emekli maaşımı ödedi. 8 yıl sonra bana 35 bin TL 2005 yılının parası ile yasal faiziyle 80 bin TL ömür boyu çalışsam ödeyemeyeceğim bir para tahakkuk ettirdi, bunuda yasal hukuki zemine kendi davamı sürdürerek devam ettim ve Kurumun kendi hatasından kaynaklandığı mahkemece tespit edildi ve kazandım.

 

Daha sonra 5510 sayılı Genel Sağlık Sigortası Kanunun 5. maddesi c. fıkrası gereği memur olarak çalışsamda maaşım kesilmez bu kanun çerçevesinde Emekli Sandığına müracaat ettim. Emekli Sandığı 2330 sayılı yasa kapsamında olduğumu tarafıma bildirdi. Ancak Toplu Konut Fonundan Faisiz kredi kullandırmış kardeşimi işe yerleştirmiş, Serbest Seyhat Kartı ve bütün 3713 sayılı yasa kapsamında ki her türlü hakkımı 1997 ye kadar aldım ancak 5510 sayılı yasa çıktıktan sonra müraacatım sonucu benim 2330 sayılı yasa kapsamında olduğumu 3713 sayılı yasa kapsamında olduğumu kabul etmedi.

 

Emekli sandığında bir Şube Müdürü bayanın yapmış olduğu bir hatadan dolayı şuan herhangi bir gazi değilim. Ancak bunu da hukuki zemine çektim bilir kişi ve mevcut her türlü belgelerimle mahkemeye başvurdum 4 yıldır süren bu davayı iş mahkemesinde kazandım şuan Yargıtay da inş. kazanırım ve Gazi arkadaşlarıma emsal teşkil edecek bu davayı daha sonra sizlerle paylaşacağım siz herşeye laiksiniz

 

GAZİYİ GAZİ VE ŞEHİT AİLELERİ BİLİR ANCAK BİZ KENDİ MÜCADELEMİZLE BİRBİRİMİZE SAHİP OLURUZ VE YASAL HAKLARIMIZI BÜTÜN GAZİLERİMİZ İÇİN GEÇERLİ KILARIZ BUNU UNUTMAMALIYIZ ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN 0 533 819 42 95 NOLU TELEFONUMDAN ULAŞABİLİRSİNİZ.”                                                                 

 

Gazihaber.com olarak Gazimizce açılan davanın sonucunu yine buradan sizler için duyuracağız. Bilgi ve tecrübesi ile fikir alışverişinde bulunmak için Gazimizi arayabilirsiniz.


 

Yorumlar

Yorumlar