29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun ! | Gazi TV

SON DAKİKA

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun !

Bu haber 29 Ekim 2020 - 9:49 'de eklendi ve 29 views kez görüntülendi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun !

Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “En büyük eserim” dediği ve milletimize emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 97.yıldönümünü kutlamanın gurur ve heyecanını yaşıyoruz. Aziz Türk Milletimizin şanlı tarihindeki bir dönüm noktası olan, bağımsızlık ve özgürlük mücadelemizin sonucunda kurulan cumhuriyetimiz ülkesine sevdalı milletimizin fedakar omuzları üzerinde sonsuza kadar yükselecektir.

Türkiye Cumhuriyeti; yüzyıllardır hürriyetinden, bağımsızlığından ve onurundan taviz vermeden gerekirse bunun için ölmeyi tercih eden ama asla ve asla esareti kabul etmeyen Büyük Milletimizin şahlanışının, küllerinden yeniden doğuşunun en büyük nişanesidir.

Bu toprakları vatan yapmak için bir gonca gül gibi toprağa düşen binlerce şehidimizin kanıyla sulanmış yurdumuzda; Kurtuluş Savaşımız ve Çanakkale Zaferi’mizdeki o milli ruh günümüzde de hayat bulmaya devam etmektedir. Ülkemizde yıllardır sürmekte olan terörle mücademizde, milletimizin devletimizle ne kadar bütünleştiğini, ne pahasına olursa olsun İstiklal Savaşı’ndaki kararlılıkla mücadele edeceğini, tüm dünyaya göstermiştir. Çanakkale Zaferi ve Kurtuluş Savaşı’mızdaki o milli ruh bugün hala tüm Türk milletinin bedeninde yaşamaktadır.

“Millete efendilik yoktur, hizmet vardır” düsturuyla, ülkemize en iyi şekilde hizmet etmek için gece gündüz çalışıyoruz. Amacımız kahraman şehit ve gazilerimizden bizlere emanet olan cumhuriyetimizi milli ve manevi ve değerlerimize sahip bir şekilde, aynı yüksek ruh ve şuurla her geçen gün daha da güçlendirerek, daha ileriye taşıyabilmek ve bizden sonra gelenlere daha güvenli, huzurlu ve güzel bir vatan bırakabilmektir.

Bu kararlılığı taşırken; geleceğe büyük bir umut, inanç ve gayretle yürümek azmi içindeyiz. Ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğünü, kutsal bir inanç olarak muhafaza etmeye devam edeceğiz. Çünkü biliyoruz ki; Türkiye Cumhuriyeti, bu aziz vatanın her karışını kanlarıyla sulayan büyük ecdadımızın azim ve inancı sayesinde kurulmuştur.

Bu anlamlı günde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal Savaşı Kahramanlarımızı ve tüm Aziz Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Aziz Milletimizin ve değerli gazilerimizin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.

 

Nail KABALI ( Yönetim Kurulu Başkanı )

Türkiye Gaziler Birliği Platformu

Türk Kültürünü Araştırma ve Tanıtma Vakfı

Güvenlik Güçleri Gaziler Derneği

Gaziler Sosyal Hizmetler Merkezi .

(Azerbaycan) Uluslararası Gaziler Teşkilatı

Hilal Eğitim Sağlık Kültür Derneği

Mehmetçik Kültür Derneği

(Gürcistan) Mehmetçik LLC

Yorumlar

Yorumlar