29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

27/10/2013 0 Yazar: Gaziler Net
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Bafra Şehit Aileleri ve Gaziler Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Mümine ERSİN’in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajını sizler için yayımlıyoruz.

Büyük Türk Milletinin şanlı tarihindeki en parlak başarılarından biri olan Cumhuriyetimizin kuruluşunun 90. yılını kutluyoruz.


 Türkiye Cumhuriyeti Devleti, önünde uzanan aydınlık yolda, her zaman emin adımlarla ilerleyip, benimsediği evrensel ilkeleri muhafaza ederek, uygar dünyanın onurlu bir üyesi olmaya dün olduğu gibi bugünde devam edecektir.


“Yurtta sulh, cihanda sulh” düsturuyla iç ve dış tehditleri bertaraf etmesini bilen devletimiz, bundan sonra da aynı kararlılıkla bu tehditleri bertaraf edecektir, 


Cumhuriyetimizin dili, bayrağı, marşı ve başkenti ile temel nitelikleri hiçbir zaman tartışmaya açılamayacağı gibi, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü ilelebet korumak hepimizin asli görevidir.


Bu büyük günde Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, Kahraman silah arkadaşlarını, bu toprakları bizlere vatan yapmak ve bekasını devam ettirmek için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi milletçe sonsuz şükran, minnet ve rahmetle anıyoruz.


                                                                         Mümine ERSİN
                                                                           Yön.Kur.Bşk.

Yorumlar

Yorumlar