2. İş Hakkında Uygulama Yönetmeliği | Gazi TV

SON DAKİKA

2. İş Hakkında Uygulama Yönetmeliği

Bu haber 09 Ağustos 2012 - 22:04 'de eklendi ve 0 views kez görüntülendi.

2. İş Hakkında Uygulama Yönetmeliği

Aldığımız kesin olmayan duyumlara göre uygulama yönetmeliğinin hazırlanmakta olduğunu ve eylül ayında yayımlanmasının planladığını öğrenmiş bulunuyoruz.

   Bu uygulama yönetmeliğinde bekar Şehit aileleri için 2. iş hakkının kullanımında sorun beklenmemekle birlikte, evli Şehit çocuklarının kullanımında sorunlar yaşanabileceği öngörülmektedir.

   Uygulama yönetmeliğinde 1. iş hakkını Şehidin eşi veya çocuğu kullanmış ve Şehidin kardeşleri yaş itibari kullanamayacak durumda ya da haklarından feragat ediyorlar ise 2. iş hakkını Şehit yetimlerinin kullanabilmesine yönelik uygulama yönetmeliğinin düzenlenmesi zaruridir. 

   Bu kapsamda yeni mağduriyetler olmaması adına “feragat” uygulamasının bütün alternatif durumları öngörecek şekilde bir yapıda olması gerekmektedir. Umarız Devlet büyüklerimiz yönetmeliğin yapılması esnasında bu hususlara dikkat ederler.

 

—————————————————————————–

Mehmet VURMAZ kardeşimizin sorusu: sayın hamit yıldız bu çıkan yasaya göre ben 38 yaşındayım işe girebilirmiyim yardımcı ollursan sevinirim.

—————————————————————————–

Değerli kardeşim, kontenjan ayıran bütün kamu kurum ve kuruluşlarının çalıştırdıkları personele ilişkin yaş hadleri değişkenlik arz etmektedir. Yaşınız çok yüksek değil. Başvurunuzu gerçekleştirin. Müteakiben eğer yaşınızdan dolayı münhal kadro bulunmaması durumunda zaten olumsuz olarak başvurunuz neticelenecektir. Ancak bana sorarsanız işe girebileceğinizi düşünüyorum. Saygılarımla. 

——————————————————————————

Ali BULUT kardeşimizin sorusu: sayın hamit abi ben şehit çocuğum 1. iş hakkı kardeşim kullandı şimdi diyorlarki 2. iş hakkı şehidin çocuklarına vermiyebilir yani eger feraget hakkı verilmese . şimdi benim bütün amcalarım ölmüş bir tek halam var oda 65 yaşında şimdi 2. iş hakkı şehidin çocuklarına verilmese bu bir haksızlık değilmi ben ve benim gibilerin suçu ne babaları evli olmasımı ne olur bu konuda bizi bilgilendirin saygılar allaha yardımcınız olsun.

—————————————————————————–

Değerli kardeşim, bu konuda Allahın izni ile herhangi bir alternatif durumda mağduriyet oluşmaması açısından elimizden geleni yapacağız. Bu konuda Sn. Bakana ve Şehit Aileleri ve Gaziler Daire Başkanına Çanakkale Şehit Aileleri Derneği Başkanı Sn. Gülşen UZ gerekli bilgilendirmeyi yapmış olup, bu konuda ellerinden geleni yapacakları bilgisi iletilmiştir. Biz de site yönetimi olarak bu konuyu işlemeye devam edeceğiz. Saygılarımla. Gazi J. Ütğm. Hamit YILDIZ – Gazihaber.com

 

                                                                                                        

                                                                                


Yorumlar

Yorumlar