2. İş Hakkı Gazilere de Gelecek mi? | Gazi TV

SON DAKİKA

2. İş Hakkı Gazilere de Gelecek mi?

Bu haber 28 Kasım 2011 - 10:53 'de eklendi ve 0 views kez görüntülendi.

2. İş Hakkı Gazilere de Gelecek mi?

Gazilerimizden 2. İş Hakkı ile ilgili olarak yoğun bir şekilde talep gelmesine rağmen, bu konuda henüz net bir gelişmenin olmaması acaba 2. iş hakkı gelmeyecek mi sorusunu akla getiriyor?

     Gazilerin bir kısmı iş hakkını kardeşine kullandırdı. Yıllar sonra sağlık sorunlarını belli bir ölçüde aşmayı başaran Gazilerimiz gerek maddi sıkıntılar gerekse de sosyal hayata adaptasyon sorunları neticesinde bir iş bulmak için çalmadık kapı bırakmadılar. Lakin iş hakkının sadece bir kişi ile sınırlı olması sebebi ile devlet kurumlarında iş bulamadıkları gibi, özel sektöre de giremediler. Bu durumda olan Gazilerimiz için belki iyiniyetlerinin kurbanı oldular diyebilirsiniz. O an için kardeşine iş hakkını vermesi o iyiniyetin göstergesi olarak kabul edilse de özellikle bu durumda olan Gazilerimizi de düşünerek 2. iş hakkının verilmesi gerekmektedir. 

 

     Burada aslında “karanlığa küfredeceğine bir mum da sen yak” misali hepimize büyük görevler düşüyor. Başta haklarımızın yılmaz bekçisi olarak bildiğimiz dernek ve vakıflarımızın aktif bir şekilde bu sorunları dile getirmesi gerekiyor. Daha sonra da bizlerin en azından bir mail, faks ya da posta ile de olsa bu taleplerimizi ilgili yerlere ulaştırmamız gerekli. Bu arada ben ne de olsa iş hakkımı kullandım 2. bir iş hakkı neyime demek te doğru bir davranış değil. Biz bugün gemisini kurtaran kaptanı oynamamalıyız. Bir Gazi kardeşimizin sorunu hepimizin sorunu olmalı. Bu açıdan tüm Şehit/Gazi dernek ve vakıf yöneticileri tarafından sorunlarımızın daha aktif bir şekilde dile getirilmesini talep ediyoruz.

Yorumlar

Yorumlar