18 Mart Mesajı | Gazi TV

18 Mart Mesajı

Bu haber 17 Mart 2013 - 17:29 'de eklendi ve 4 views kez görüntülendi.
18 Mart Mesajı

Bafra Şehit Aileleri ve Gaziler Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Mümine ERSİN’in Çanakkale Şehitlerine hitaben göndermiş olduğu mesajı sizler için yayımlıyoruz

 

Bafra Şehit Aileleri ve Gaziler Dayanışma Derneği Çanakkale Zaferinin 98. yıl dönümü ve Şehitleri Anma Günü” dolayısıyla bir mesaj yayınladı.


Başkan Mümine Ersin mesajında, “Çanakkale Savaşı’nın yüz binlerce şehit ve gazi verilen destansı bir zaferdir. Çanakkale destanı, milletin her türlü yokluk ve acılar içinde bile birlik ve beraberliğiyle neler başarabileceğini göstermiştir.18 Mart 1915, bağımsızlığımızı milli karakterimizin değişmez bir parçası olarak bütün dünyaya gösterdiğimiz şanlı destanımızın tarihidir. Çanakkale destanı, aynı zamanda ateşten günler yaşadığımız milli mücadele yılları için hem moral hem ışık hem de yeni kurulacak Türkiye Cumhuriyeti’nin doğum sancısı olmuştur. Anafartalar Kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, milletimizin hürriyet meşalesini, Çanakkale’de yakmış, daha sonraki yıllarda Samsun’a çıkarak bu istiklal meşalesi altında milletimizi bir araya toplamış ve nihayet adeta ikinci bir Çanakkale destanıyla da düşmanımızı İzmir’den denize dökerek kurtuluş mücadelemizi zaferlerle sonuçlandırmıştır. Şehitlik yüce dinimizde çok üstün bir makamdır. Milletimiz tarihi boyunca bu makamı hem mukaddes bilmiş hem de muhabbet beslemiştir. Din uğruna, vatan millet uğruna canını verenlerin adıdır şehit. Bugün de terörle mücadelede yine vatan uğruna binlerce Askerimiz, Polisimiz ve sivil vatandaşımız şehit olmuştur. 


Son zamanlarda Hükümetin ve bazı siyasi partilerin Tarihimizde Hiçbir Güce oyun eğmeyen Türk Milleti; evlatlarımızı şehit eden, analarımızın bağrını yakan, çocuklarımızın yetim kalmasının sebebi 30 binden fazla insanımızın katili, binlerce gencimizin yaralanarak gazi olmasına sebep olan eli kanlı terör örgütünden, elebaşı bebek katili terörist başından adeta büyük kurtarıcı gibi medet umar hale geldiklerini, bebek katili terörist başı ile sarmaş dolaş olduklarını ibretle izliyoruz. Çözüm süreci denen açılım gayretlerinde şehitlerimizin ruhunu incitecek, Güvenlik güçlerimizin ve dolayısıyla milletimizin motivasyon ve inancını sarsacak uygulama, görüntü ve söylemlerden özellikle uzak durulmalıdır. Vatan haini ile vatanperver aynı görülür, aynı muameleye tabi tutulursa bunun vebalini hem tarih önünde hem de inanç manzumemiz içinde hiç kimse ödeyemez. Hangi Şehit yakınımıza, hangi gazimize, hangi vatandaşımıza sorarsanız sorun, İmralı’da ki bebek katili ile yapılan  görüşmeler şehitlerimize ihanettir. Türk milleti tarih boyunca yapılan ihanetlere boyun eğmemiştir ve asla eğmeyecektir. Bu vesileyle Çanakkale’de, milletimizin ölüm kalım savaşında kahramanca mücadele edip adını tarihe altın harflerle yazdıran başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere, aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi ve fedakar milletimizin nice adsız kahramanlarını minnet, saygı ve şükranla yad ediyorum.


                                         Mümine Ersin

Bafra Şehit Aileleri ve Gaziler Dayanışma Derneği Başkanı

Yorumlar

Yorumlar